“Коли її витискали з мене, лилася кров”: через халатність лікарів у страшних муках матері загинула ненароджена дитина (ФОТО)

0
790

У Кіровоградській області  лікарі 17 годин відмовлялися робити кесарів розтин породіллі, хоча вона їх благала. Через халатність медиків здорове немовля померло. А лікарі сховали тіло новонародженого в сусідній кімнаті й говорили матері, що малюк живий.

Про це повідомляє Obozrevatel, передає “Цинічний Львів”.

Ідеальна вагітність

Так 34-річна Яна Глушко з Малої Виски Кіровоградської області чекала первістка. Це мав бути хлопчик. Вагітність проходила ідеально: ніякого токсикозу, нудоти, аналізи в нормі.

Рано-вранці в Яни почало тягнути внизу живота, з’явилися води. Мама Яни зібрала всі речі, і о 9 годині ранку вони приїхали до районної лікарні Малої Виски. Якби тоді вона знала, що пологи бажаного малюка перетворяться на пекло!

“Усі народжували й ти народиш”

Спочатку все було добре. Але вже через 2-3 години в Яни піднявся тиск. “Мене кладуть на стіл, дивляться, матка відкривається погано, а води відходять. Плід опускається й починаються дикі болі. Тиск ще підскочив, мені вже дають таблетки, ноги сильно набрякають.

Кажу черговому лікарю Наталії Леонідівні Мороз: “Викликайте лікарів, зробіть кесарів розтин. Щось йде не так”. Але вона відповідає: “Кесарів робити не будемо, все під контролем. Усі народжували й ти народиш”. Я їм нагадала, що в мене вік і перша вагітність. Але вони не погодились”, – розповідає Яна.

“Мама їй говорила, мовляв, що ж ви тягнете, ви ж давали клятву Гіппократа. Але її не слухались і просто виштовхали з лікарні”, – каже Яна.

Трусили, стукали, а потім завернули в ковдру й винесли

Уже о 5 годині вечора в породіллі з’явилася кров, хоча лікарка продовжувала стверджувати, що це нормально. Болі були пекельними, матка так само погано відкривалася. У неї через крапельницю влили три пляшки ліків для стимулювання пологів.

“Матка відкрилася, але тиск піднявся ще вище. Я задихаюся. Благаю їх: викличте лікарів для кесарева, у мене є гроші, якщо треба, ми ще привеземо, тільки зробіть кесареве! Але вони відмовляють, хоча з мене ллється кров”, – мало не плаче жінка.

Тільки о першій годині ночі в Яни почалися перейми. Але сил тужитися вже не було, вона була змучена і знесилена.

“Серце б’ється, дитина в мені так стукала, так крутилася! Я вже непритомніла. Лікарі посадили на стілець і сказали, що зараз народжу. Я не можу тужитися. Мене поставили накарачки, кров ллється. Тоді вже прибігли акушерки, прийшла лікарка Анна Василівна Бровченко, яка мене вела. Поклали на спину, заламували руки, голову, мене просто роздирали. Але серце в дитини прослуховувалося до останнього. Я вже бачила голівку. Вони буквально вичавлювали її з мене”, – згадує жінка.

“А навіщо він вам?”

“Малюк народився вагою 5 кг 400 г. Був здоровий. І коли вони сказали, що понесли його в інтенсивну терапію, то з’явилася надія. Всі лікарі пішли, я залишилася одна з медсестрою, яка ставила мені крапельницю і плакала. Я не розуміла, чому вона плаче. Попросила телефон і зателефонувала мамі, сказала, що дитина жодного разу не заплакала, її забрали”, – каже Яна.

Мама Яни приїхала в лікарню вже під ранок. Її знову не хотіли пускати, тоді пригрозила поліцією. Коли вона побачила картину в пологовому залі, то була в шоці – її дочка лежала вся в крові, а поруч нікого не було, всі поховалися.

“Увійшла літня акушерка, мама їй сказала, що вона хоче побачити свого онука. На що та відповіла: “Він через раз дихає, в реанімації. А навіщо він вам?” Потім усе-таки повела. Виявилося, що дитина лежить на столі в сусідній кімнаті, так само загорнута в ковдру. Нікуди реанімувати не носили.

Як повідомила породіля, ніхто з лікарів навіть не вибачився. Поліціянтам вони кажуть, що це нещасний випадок, адже причин для кесаревого розтину не було. У лікарні проводять внутрішню перевірку.

У поліції Кіровоградської області інформацію за цим фактом внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 140 КК України (Неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником).