ЄС узгодив шостий пакет санкцій проти РФ: зокрема ембарго на нафту та відключення від Swift Сбєрбанку (ФОТО)

0
799

Лідери країн Євросоюзу домовилися про часткову заборону на імпорт російської нафти й інші обмеження в рамках шостого пакету санкцій проти Росії, повідомили голова Європейської ради Шарль Мішель і очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Про в Twitter повідомив очільник Європейської Ради Шарль Мішель.

Ввечері 30 травня Євросоюз погодив шостий пакет санкцій, який дозволить запровадити заборону на імпорт нафти з росії.

Санкції негайно торкнуться 75% імпорту російської нафти. А до кінця року під заборону потрапить 90% російської нафти, що імпортується до Європи.

Також до цього пакету санкцій входять:

  • відключення від Swift найбільшого російського банку Сбєрбанк,
  • заборона ще 3 російських державних мовних компаній,
  • та санкції щодо осіб, відповідальних за військові злочини в Україні.

Скріншоти:

Шарль Мішель, твіт 1

Шарль Мішель, твіт 2

Урсула фон дер Ляєн у свою чергу повідомила, що в разі запровадження цих санкцій імпорт російської нафти до ЄС буде скорочено на 90% до кінця цього року.

Разом з тим Росія продовжить заробляти близько 6 млрд доларів на експорті до Угорщини, Словаччини та Чехії через південні гілки газопроводу «Дружба».

Минулого року Росія через «Дружбу» постачала у Європу близько 720 тис. барелів сирої нафти на день. Для порівняння, обсяги перевезення нафти морем становлять 1,57 млн барелів на день – із балтійських, чорноморських та арктичних портів.

Із посиланням на свої джерела Bloomberg також пише, що ЄС видалив із останньої версії санкцій заборону росіянам купувати нерухомість на території Євросоюзу після тиску з боку Кіпру.

Наразі невідомо, коли саме ЄС ухвалить ці санкції, однак нагадаємо, що лідери європейських країн тривалий час не могли узгодити цей пакет через ембарго на російську нафту. Проти такого ембарго активно виступала Угорщина. Загалом лідери країн-членів ЄС понад місяць не могли узгодити цей пакет.