Єрмак оголосив, кого з ОРДЛО залучать до переговорів щодо Донбасу

0
629

Голова Офісу президента Андрій Єрмак розповів у інтерв’ю німецькому виданню, що до переговорів із врегулювання на сході мають бути залучені визнані представники громадянського суспільства Донбасу, які не причетні до військових дій.

Про це “Укрінформ”, передає “Цинічний Львів”.

“Якщо такі представники населення мають бути залучені до переговорного процесу, то вони повинні бути непричетними до військових дій або вбивств наших солдат, а також нічого не мати спільного з сепаратистськими та терористичними організаціями. Це мають бути визнані представники громадянського суспільства”, – сказав Єрмак.

За його словами, переговори в Мінську “практично не були переговорами”, а рішення Паризького саміту нормандського формату фактично не виконуються: чи не кожного дня гинуть українські солдати, а переговори ТКГ, які з березня проходять у відеоформаті, до цього часу не узгодили нові пункти розведення.

Щодо місцевих виборів на Донбасі, то Єрмак зазначив, що їх проведення можливе лише “після того, як будуть виведені іноземні війська і незаконні збройні формування, і як Україна поверне контроль над своїм кордоном”.

Після цього, за його словами, можна буде думати про вибори там за умови, що буде можливою безперешкодна діяльність ЗМІ, політичних партій та міжнародних спостерігачів.