Якщо у горлі застряг сторонній предмет..: чергова порада від Супрун

0
1245

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун поділилася порадами, як діяти у випадку, якщо дитина проковтнула стороннє тіло – булавку, іграшку чи монету.

Про це Супрун написала у Facebook.

“Протягом року в приймальне відділення хірургії НДСЛ Охматдит звертається близько півтисячі дітей зі скаргами на проковтування сторонніх тіл. Кожна четверта дитина – потребує госпіталізації до лікарні», – пише вона.

Також Супрун наголосила, що дуже часто такі випадки мають серйозні наслідки та можуть призвести навіть до смерті дитини.

“Часто це трапляється внаслідок того, що батьки залишають дитину без нагляду або ж свідомо дозволяють гратися предметами, які містять небезпечні деталі. Збільшенню кількості нещасних випадків також сприяє вільний продаж неякісних чи заборонених для певного віку дітей іграшок. Трапляються випадки, коли старші брати чи сестри під час гри «годують» менших батарейками, монетами, скляними кульками для декору», – вказала вона.

Окрім того, медик розповіла, як запобігти лиху:

  • Звертайте увагу на вікові обмеження – не давайте маленьким дітям ті іграшки, які не передбачені для їхнього віку. Іграшки для дітей старшого віку можуть містити дрібні деталі.
  • Не залишайте дрібні речі у зоні доступності дитини. Зберігайте гроші в гаманцях, батарейки у шухлядах, а прикраси у шкатулках. Все це не менш важливо, ніж постійно прибирати вдома і ховати від дітей ліки.
  • Не використовуйте предмети побуту (пульт від телевізора, годинники, електронні ваги, тощо) для забавки чи відволікання дітей.
  • Якщо діти зовсім маленькі, постарайтесь не купувати додому нічого, що має маленькі магніти та іграшки, для роботи яких потрібні маленькі батарейки.
  • Якщо маєте кількох дітей, спробуйте пояснити старшим, які предмети небезпечно давати малюкам. Запропонуйте відразу ховати такі речі.

Також чиновниця наголосила, якщо дитина проковтнула щось неїстівне – необхідно звернутися до лікаря, навіть якщо батьки вже допомогли їй самі.

“В будь-якому випадку, якщо припускаєте, що дитина проковтнула сторонній предмет, потрібно проконсультуватися з сімейним лікарем для вирішення подальшої тактики», – наголошує Супрун.