«Якщо на нас нападуть – ми однозначно будемо відбиватись»: Святослав Сірий про плани «Національного корпусу» на приїзд Порошенка до Львова

1
2049

Минулої суботи, 23 березня, на Майдані Незалежності у Києві вкотре відбулась акція «Свинарчуків Порошенка за грати», метою якої є відстоювання національних інтересів – притягнення до відповідальності розкрадачів військового бюджету. «Цинічний Львів» поспілкувався зі Святославом Сірим, начальником штабу «Національного корпусу» Львівщини, щоб дізнатися про плани та наступні кроки організації.

Як пройшла акція на Майдані Незалежності в суботу?
Узагалі, акція триває вже місяць і в суботу відбулась вчетверте. З кожним разом нас стає все більше, зокрема 23 березня налічувалась рекордна кількість учасників – більше 10 000.

На суботній акції ми остаточно поховали довіру народу до чинної влади. І поховання  це зробили ритуальним – символічно заклали усю Банкову похоронними вінками та квітами.

На правду, все закінчилось без сутичок. Ми мирно пройшли маршрутом, який був запланований та реалізували всі свої плани. Та засмучує те, що за місяць проведення акцій, гарант нашої гідності, ніяк не реагує на вимогу покарати винних. Вкотре повторюю, що у виборі між українським народом та своїми друзями президент надав перевагу друзям, які «грабували на крові», грабували наших воїнів. На їх совісті українські незвільнені території, не здобуті нами військові перемоги та кров наших співвітчизників.

Хто з почесних гостей був присутній на акції в суботу?
На наш захід завітали матері загиблих хлопців та військових з інвалідністю. Під великим тиском і страхом їх впустили до адміністрації на Банковій, щоб вислухати вимоги та поспілкуватись з ними. У відповідь на свої запитання, матері почули відмовки буцімто «це не прерогатива президента, усе гальмують правоохоронні органи і якби не це, то все б давно вирішили».

Але ж ми розуміємо, що військова прокуратура, генеральний прокурор та керівництво армії – всі вони є такими самими ставлениками президента, як і ті, хто розкрадав оборонку. Вони всі одним духом дишуть.

«Національний корпус» їздить за президентом по усій країні: де виступає Порошенко – там є Ви. В четвер він приїздить на Львівщину, зокрема запланований виступ перед львівянами в центрі міста. Чи буде «Національний корпус» і там?
Зустріч у Львові – остання зупинка його подорожі по містах України. Звичайно, ми будемо. Львів – культурна столиця України. Львів – основна фортеця українського націоналізму.

Саме у Львові у нас є чітке завдання – прийти на цю зустріч і поставити президенту питання руба: «Чому Свинарчуки не за гратами і коли будуть відрубані руки?».

Це наше законне право бути присутніми на цій зустрічі і висловити свою точку зору з тих чи інших питань, навіть якщо цього не хоче сам президент, адже питання такі для нього незручні. Та український народ наразі хоче почути  реальну відповідь саме на них.

Чи намагались представники з боку президента встановити контакт, розпочати діалог з Вами напередодні його приїзду до Львова?

Жодних контактів не було. До нас ніхто не звертався. Натомість наші друзі з різних структур поділилися інформацією про те, що люди Порошенка вже організували набір спортсменів, швидше за все тітушок, з якими нам вже доводилося зустрічатись в Івано-Франківську. Для них вже на сьогодні заплановане проведення інструктажів та ознайомлення з обличчями організаторів «Свинарчуків Порошенка за грати», щоб силою припинити невигідні президенту заходи.

Чи відомо Вам скільки тітушок планують відправити на зустріч у Львові та чи будуть серед них львівяни?
Наразі це заїжджі. Львівські спортивні угрупування розуміють, що у четвер президент приїде і відразу поїде, а їм у цьому місті ще потрібно жити з чистою совістю. Тому гадаю, що більшість тітушок будуть завезені і їх буде близько декількох сотень, які ми тепло зустрінемо (усміхається).

То всетаки ваша зустріч з тітушками не може бути мирною?
Це питання ідеології. Це питання принципу. Ми йдемо туди від імені учасників бойових дій та ветеранів війни, націоналістів та свідомих громадян держави, щоб запитатись про те, що усіх нас хвилює. Натомість ці хлопці продають себе за декілька сотень чи тисяч гривень і стоять за людину, на яку їм абсолютно байдуже.
Ми всюди заявляємо про мирний захід і не збираємось нікого провокувати чи наносити першого удару. Та якщо поліція не виконає свою роботу, себто не забезпечить громадський порядок і на наших активістів нападуть – ми однозначно будемо відбиватись.

Чи звертались Ви офіційно до силових структур з проханням забезпечити порядок?
Згідно з правилами, ми напишемо заяву до Львівської міської ради про проведення нашої акції і, в свою чергу, вони повинні на неї відреагувати і забезпечити цей порядок.

Чи підтримують інші львівські політичні партії Вашу акцію, Ваш рух?
Вони підтримують і будуть брати участь у мітингу. Хтось офіційно, хтось ні. Найголовніше для нас те, що є загальна підтримка міста.

До речі, як ставляться львівяни до вашої акції і чи очікуєте ви на підтримку від них у разі початку заворушень?
Якщо проаналізувати реакцію на попередні акції по всій Україні, то можу зробити висновок, що ставлення у більшості людей позитивне. Щодо львів’ян: для інтелегентних, інтелектуально розвинених та свідомих мешканців міста це nota bene!

Думаю, якщо у твоє місто приїдуть агресивно настроєні тітушки, які дестабілізують ситуацію у твоїй домівці, ти обов’язково повинен вийти на захист свободи слова у своєму місті.

Нагадаємо, що у четвер, 28 березня, Петро Порошенко планує відвідати Львів.