Які професії є найпопулярнішими серед українців у 2019?

0
1619

Сучасні тенденції на ринку праці диктують свої правила та потребують від спеціалістів різних галузей гнучкості й постійного розвитку.
Експерти компетентних організацій проаналізували найбільш актуальні на сьогодні професії. Фахівці саме цих галузей користуються значним попитом серед роботодавців та не матимуть проблем з працевлаштуванням у майбутньому.

Які саме спеціальності є популярними та затребуваними в Україні?

Напрямки найбільш актуальних професій у 2019 році

Український ринок праці нині доволі неоднорідний. Попит на фахівців певної галузі залежить, насамперед, від регіону. Молодим спеціалістам значно легше працевлаштуватись у великих містах, де сформована багатоманітна інфраструктура та зосереджені численні підприємства.

Аналітики провідного українського інтернет-порталу — фінмі.юа, наголошують, що наразі головною вимогою в усіх сферах діяльності є крос-функціональність, тобто можливість працювати в межах кількох професій одночасно. Також важливим для спеціаліста будь-якої галузі є вміння застосовувати сучасні онлайн-технології та комунікації.

Виходячи з цього та статистичних даних, експерти визначили рейтинг найпопулярніших професій у 2019 році та в перспективі майбутнього.

Інформаційні технології

Наразі сфера ІТ є найбільш актуальною не лише в Україні, а й в усьому світі. До фахівців цієї галузі належать:

 • web-розробники;
 • програмісти;
 • аналітики у сфері обчислювальної техніки та інформаційної безпеки;
 • розробники ігор тощо.

В найближчому майбутньому популярними ІТ-спеціальностями також стануть:

 • інженер з машинного навчання;
 • архітектор інтернету речей та віртуальної реальності;
 • дизайнер аватарів;
 • проектувальник нейроінтерфейсів.

Поки що вони реалізовані лише в економічно розвинутих країнах (США, Японія). Однак передбачається, що вже за кілька років з’являться і в Україні.

Юриспруденція

Згідно статистичних даних, конкурс на юридичні спеціальності в українських компаніях становить 6 осіб на одне місце. Юристи завжди були та будуть затребуваними в штаті будь-якої організації.

Аналітики прогнозують появу в Україні нової спеціальності цього напряму — віртуальний адвокат. В США вже активно надаються послуги з юридичного супроводу клієнтів в Мережі. Ця тенденція доволі швидко поширюється та набуває популярності у світі.

Економіка

Ця галузь теж не втрачає своєї актуальності та потребує висококласних спеціалістів.

Станом на сьогодні найбільш популярними економічними професіями є:

 • фінансові аналітики;
 • кредитні експерти;
 • антикризові управлінці.

Деякі фінустанови поступово переходять на виключення касирів та бухгалтерів зі штату на користь сучасних автоматизованих систем. Це пов’язано не тільки з умовами технологічного прогресу, а й з прогнозованим зникненням паперових грошей. Тому для роботи з електронною валютою вже зараз є необхідність у фахівцях, що володіють знаннями у сфері мережевих платіжних систем.

Менеджмент

Чималим попитом наразі користуються спеціальності, об’єднанні загальним поняттям «менеджер». Торгівельні, промислові, будівельні та банківські компанії потребують якісної організації та ефективного прийняття рішень. Серед представників цієї професії у 2019 році найбільш популярні бренд-менеджери та PR-менеджери. Варто зазначити, що за останній рік спостерігається зростання кількості фрілансерів. Тому експерти прогнозують, що незабаром актуальними стануть послуги тайм-менеджерів, що організовуватимуть робочий час інших людей.

Харчова промисловість та біотехнології

В Україні майже всі підприємства з виробництва продуктів засновані за рахунок іноземного капіталу. Тому заробітні плати тут доволі високі, що обумовило зростання попиту на технологів харчового виробництва.

Багато промисловців, переймаючи закордонний досвід, впроваджують сучасні технології вирощування різноманітних продуктів. У великих містах успішно починає тестуватися спеціальність сіті-фермер, який може, наприклад, культивувати овочі чи злакові на даху багатоповерхівки. Це дозволить знизити вартість продукції, яку зазвичай постачають з інших регіонів чи країн.

Ринок праці України регулярно поповнюється актуальними спеціальностями, які відіграють важливу роль у суспільному та економічному розвитку країни. Тому абітурієнти вишів мають великий вибір майбутніх професій. Крім того, кожна людина працездатного віку може освоїти новий фах за допомогою сучасних онлайн-технологій та повноцінно реалізувати свій потенціал. Головне — бажання, цілеспрямованість та заповзяття!