Фільтри зворотнього осмосу – якісне очищення води

0
409

Проблема якісної питної води турбує практично всіх мешканців нашої країни, адже якість води, яку ми отримуємо з центрального водопроводу є ненайкращою і непридатною для пиття. Залежно від регіону проблеми зі складом води різні: підвищений вміст солей, заліза, органічних і механічних суспензій, хлору.

Саме тому, що вирішити проблему з якістю води потрібно встановити спеціальні фільтри для очищення води. Сьогодні існує великий вибір фільтрів для води, який дозволяє підібрати систему для очищення з урахуванням виду забруднень. В останні роки великою популярністю користуються фільтри зворотного осмосу для очищення води.

Саме завдяки фільтрам зворотнього осмосу ви зможете у домашніх умовах отримувати питну воду, яка не поступається за якістю бутильованої. Цей фільтр вбудовується в систему водопроводу і видаляє не тільки хлор, іржу і суспензії важких металів, але ще бактерії і віруси – навіть частинки розміром до 0,0005 мікрон!

Основними компонентами фільтрів зворотнього осмосу є наступні:

  • Блок попередньої підготовки – складається з трьох або чотирьох картриджів-фільтрів. При проходженні через них вода очищається від механічних частинок, домішок хлору, важких металів, нафтопродуктів, пестицидів і т.д.;
  • Блок зворотного осмосу – являє собою корпус з вбудованою всередину мембраною. Саме в ньому відбувається тонке очищення води від вірусів, бактерій, органічних і неорганічних сполук. Принцип дії даного елемента полягає в наступному: за рахунок тиску чиста вода проходить через мембрану і змішується з брудною водою, потім відбувається зворотний осмос – змішана вода знову проходить через мембрану. При цьому з неї видаляються найдрібніші частинки всіляких речовин. Тому пристрій називають «зворотний фільтр для води»;
  • Накопичувальний бак – це резервуар, який наповнюється очищеною водою. У ньому встановлена ​​мембрана, яка контролює рівень рідини: як тільки ємність наповниться, подача води припиняється. Обсяг бака може досягати 10 л, що цілком вистачить на сім’ю з 3 – 4 чоловік;
  • Кран – встановлюється на раковині і з’єднується з накопичувальним баком. При відкритті вентиля з нього ллється очищена вода, придатна для пиття, приготування їжі, умивання.

На які додаткові параметри звернути уваги при виборі фільтрів зворотнього осмосу:

  • Швидкість фільтрації. Вона залежить від декількох факторів: продуктивності мембранного елемента, температури рідини і тиску води. Так, різні системи очищення зворотного осмосу здатні очищати від 46 до 170 мл води в хвилину.
  • Кількість ступенів очищення. Кількість ступенів може становити від 4 до 6, в залежності від числа встановлених в системі блоків очищення.

Зверніть увагу на те, що при виборі фільтру зворотнього осмосу необов’язково брати найпотужніший фільтр. Так, якщо у Вас сім’я з 3-4 осіб то Вам цілком вистарчить звичайної комплектації.