Найголовніше у нашому домі це комфорт та відчуття затишку. Важко собі уявити комфортну оселю без надійної сантехніки, якою не тільки було б зручно користуватися, але й яка б не ламалася. На нашу думку найкращою є європейська сантехніка, особливо це стосується змішувачів. Так, одним з лідерів європейського ринку змішувачів стала португальська компанія bruma portugal. Популярність серед користувачів ця компанія отримала завдяки виробництву дуже якісної, а найголовніше універсальної продукції, де кожний знайде, те що він шукає.
Типи змішувачів
Численні моделі сантехнічних змішувачів можна класифікувати за різними параметрами. Найбільш популярні характеристики: спосіб керування, призначення та місце встановлення, матеріал виготовлення.
За способом управління розрізняють такі види змішувачів:
- Кранбуксові (вентильні) змішувачі;
- Картриджні (важільні) змішувачі;
- Змішувачі з вбудованим термостатом;
- Безконтактні (сенсорні) змішувачі;
- Порційні змішувачі та ін.
Кранбуксові (вентильні) змішувачі – найвідоміші та найпростіші за своєю конструкцією. Параметри подачі води через них налаштовуються 2 вентилями, які рухають запірні механізми – кран-букси. Повертаючись у різні боки, кран-букси регулюють тиск води та її температуру.Запірні механізми у вентильних кранах бувають 2 типів: з гумовими прокладками та керамічними пластинами. Перші служать недовго, оскільки прокладки у них дуже швидко зношуються. Другі більш надійні та довговічні у повсякденній експлуатації.
Моделі картриджного типу прийшли на зміну вентильним, як більш зручні та прості в експлуатації. Управління водяним потоком у них здійснюється за допомогою одного важеля та вбудованого керамічного картриджа: повертаючи важіль вліво та вправо, можна налаштовувати температуру води, піднімаючи та опускаючи його – натиск. Головна перевага важільних змішувачів у порівнянні з вентильними моделями – легкість та швидкість налаштування необхідних параметрів води. Крім того, керамічний картридж досить надійний та довговічний. Недолік цих пристроїв у чутливості до якості води – механічні домішки можуть вивести з ладу картридж.
Змішувач із термостатом – це пристрої, які додатково оснащуються термоелементами, за допомогою яких можна керувати потоками гарячої та холодної води. Користувачеві потрібно одноразово підібрати потрібні параметри температури та напору води, термостат «запам’ятає» їх і надалі включатиме кран у комфортному режимі. Деякі моделі можуть навіть зберігати у своїй пам’яті індивідуальні налаштування для різних користувачів. Плюси термостатних моделей:зручність у повсякденній експлуатації – з термостатом більше не доведеться витрачати час на щоденне регулювання теплоти та напору водяного потоку.
Безконтактний змішувач. Ці моделі комплектуються спеціальними датчиками, що активізують подачу води, коли в полі їхнього «зору» опиняються руки користувача. Сенсори можуть вбудовуватися в мийку або корпус самого змішувача. Відключення потоку води відбувається автоматично. Серед переваг такого типу пристроїв: гігієнічність – немає необхідності торкатися крана, щоб скористатися ним; простота та зручність в експлуатації – з включенням такого крана легко впораються навіть маленькі діти; економічність – вода тиче лише тоді, коли вона справді потрібна.
Порційні змішувачі мають на корпусі кнопку при натисканні на яку включається подача води. Вода литиметься протягом певного часу (зазвичай 10-40 секунд – його налаштовують заздалегідь), після чого змішувач автоматично припинить подачу. Головна перевага порційних пристроїв – у суворому контролі витрати води. Однак використовувати такі крани в побуті далеко не завжди зручно. Якщо потрібно просто помити руки, проблем не виникне. Але якщо потрібно вимити посуд, з таким змішувачем зробити це буде досить складно.