Як застрахувати власне авто та не переплатити

У нашій країні страхування цивільної відповідальності закріплено на законодавчому рівні. Тому відсутність полісу ОСЦПВ карається штрафом від 425 до 850 грн. Багато страхових компаній пропонують придбати автоцивілку саме в них.

0
807

У нашій країні страхування цивільної відповідальності закріплено на законодавчому рівні. Тому відсутність полісу ОСЦПВ карається штрафом від 425 до 850 грн. Багато страхових компаній пропонують придбати автоцивілку саме в них. Але не варто поспішати. Для того щоб не переплатити за страховку, бажано заздалегідь порівняти ціни на неї в різних СК, враховуючи при цьому всі фактори, що впливатимуть на остаточну вартість договору.

Розрахунок вартості страхового поліса

Ціна автоцивілки, на відміну від інших видів страхування, розраховується за допомогою формули, встановленої державою, і містить базовий платіж та коефіцієнти, використання яких і формує остаточну ціну. Для зручності користувачів надійні компанії на своїх сайтах розмістили онлайн-калькулятори, за допомогою яких неважко порівняти різні пропозиції. Так, наприклад, можна дізнатися про попередню ціну автоцивілки на https://arsenal-ic.ua/product/avtostrahuvannya/avtocivilka.

Для цього у форму вводять такі параметри:

  • тип транспортного засобу;
  • місце реєстрації;
  • розмір франшизи;
  • термін дії страховки.

На остаточну ціну поліса також впливатиме кількість водіїв, які будуть керувати транспортним засобом. Єдиний випадок, коли все ж таки краще під’їхати до офісу страхової компанії, — це наявність пільг. При розрахунках та оформленні документів в онлайн-режимі їх не завжди враховують. Щоб отримати 50-відсоткову знижку, пенсіонерам, людям з інвалідністю II групи, постраждалим під час Чорнобильської аварії треба відвідати офіс і показати оригінали документів.

Як придбати електронний поліс

На сайті обраної страхової компанії можна не тільки подивитися ціну на поліс, але й придбати його. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму, куди необхідно занести наступну інформацію:

  • паспорт та ідентифікаційний код водія;
  • державний номер автомобіля;
  • номер кузова;
  • рік випуску машини;
  • контактні дані.

Після швидкої процедури перевірки інформації та оплати на вказаний e-mail буде вислано електронний поліс ОСЦПВ. Їм можна користуватися навіть без роздрукування, тому що перевірка поліцією наявності страховки робиться за номером автомобіля або поліса за допомогою спеціальної бази Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Як обрати страхову компанію

Обираючи компанію для придбання страхового договору, важливо зрозуміти, що головним критерієм вибору повинна стати не ціна або красивий і зручний сайт. Важливо, чи надійною є обрана організація, чи зможе вона допомогти в критичний ситуації. Обов’язково варто звернути увагу на місце в рейтингах, відгуки реальних клієнтів щодо якості наданих послуг, термінів виплати компенсації постраждалим.

Гарним прикладом такої організації є СК «Арсенал Страхування». Саме ця компанія забезпечує своїх клієнтів цілодобовою інформаційною підтримкою та компенсує збитки постраждалим у короткі терміни. Вона має великий страховий резерв, що є гарантією здійснення виплат.