Як вигідно і безпечно продати вторинне житло в Тернополі?

0
598

З огляду на нестабільну ситуацію в країні та зміни що постійно вносяться до житлового кодексу багато власників житлової нерухомості, зважившись на її продаж змушені звертатися до посередників. Це позбавляє продавця від витрати вільного часу, нервів і сил, проте має на увазі оплату відсотків з успішної операції посереднику. Якщо оплата послуг агентства нерухомості не входить у ваші плани, то угоду можна провести самостійно якщо прислухатися до порад професіоналів вторинного українського ринку житла.

Правила оцінки вартості нерухомості

Займаючись спродажем квартири в Тернополі перше з чим повинен визначитися власник — це вартість об’єкта. Але для кожного власника житла його квартира найкраща і тому встановити адекватну ціну досить складно. Можна вдатися до послуг агентства нерухомості, співробітники якого розбираються в особливостях оцінки майна. Однак така послуга платна.

Простіше та економніше, з фінансової точки зору, визначити вартість житла вивчивши пропозиції в засобах масової інформації максимально схожі на реалізований об’єкт.

На думку фахівців, формування ціни залежить від таких факторів:

  • Розміру і кількості житлових приміщень у квартирі. Не останню роль відіграє планування, зокрема наявність прохідних кімнат. Позитивно на вартості позначиться засклений балкон і простора кухня.
  • Вік і технологія будівництва будинку, де знаходиться квартира. Житлоплоща в панельних будівлях не відрізняється високою енергоефективністю тому коштує дешевше.
  • Якість доброустрою території біля будинку. Простіше продати квартиру в будинку з чистим двором, майданчиками для дитячого та дорослого дозвілля.
  • Зручність транспортного сполучення. Наявність зупинок громадського транспорту поблизу будинку зіграє на руку продавцю.
  • Наявність власної інфраструктури в висотній будівлі. У багатьох сучасних будинках перший поверх відводиться під магазини та інші інфраструктурні об’єкти. Це забезпечує додатковий комфорт мешканцям будинку.

Якщо вас цікавить квартира в Тернополі вся нерухомість на ДОМРІА зібрана у величезній базі. Тут пошуки оптимальних варіантів пройдуть вигідно і безпечно завдяки програмі перевіреного житла. Кожна квартира вивчається спеціально підготовленою людиною, яка фотографує об’єкт камерою з круговим оглядом 360 градусів. Програма перевіреної нерухомості в поєднанні зі свіжою та актуальною інформацією дозволила DOM.RIA стати №1 у сфері нерухомого майна.

Реклама товару в засобах масової інформації

Сьогодні зручний і ефективний спосіб реклами будь-якого товару — це інтернет. Але потрібно розуміти, що крім власника житлоплощі спродажем нерухомості займаються агентства, посередники та прості підприємливі українці. Тому важливо виділитися на тлі найближчих конкурентів приділивши увагу таким аспектам:

  • Якість фотографій, розміщених в оголошенні. Це перше чому приділяє увагу відвідувач будь-якого сайту. Тому використання смартфона або старого фотоапарата не найкраща реклама. Знімки повинні бути деталізованими і якісними.
  • Якість тексту в описі. Одних фотознімків недостатньо для залучення покупців. Важливо доповнити їх докладною технічною інформацією про квартиру. Бажано зосередитися на позитивних моментах, але не приховувати серйозні недоліки житла.
  • Можливість торгуватися. Кожен покупець мріє отримати невелику знижку купуючи квартиру. Тому потрібно в вартість закласти певний відсоток для торгу.

Природно зупинятися тільки на інтернеті як рекламі житла не варто. Додатково можна розмістити оголошення в друкованій пресі та на спеціальних дошках перед під’їздами. Іноді це дає позитивний результат.

Готуємося до зустрічі з покупцями житлоплощі

Якщо покупці в Тернополі зацікавилися вашою квартирою можна сміливо призначати час огляду. Попередньо перед приходом незнайомої людини потрібно підготувати житло. Бажано позбутися від зайвих речей у шафах і кімнатах. Потрібно навести порядок на балконі та кухні. Зробити все щоб покупець отримав приємні емоції від побаченого.

При наявності домашніх вихованців краще на час оглядів відвести їх знайомим або родичам. Чи не кожен покупець позитивно ставиться до тварин, особливо якщо у нього є проблеми з алергією. Проведіть генеральне прибирання, щоб позбутися від шерсті та інших слідів життєдіяльності кішки або собаки.

Непоганою мотивацією для прискорення угоди стане приємний бонус до покупки. Автовласникові буде цікава наявність місця на стоянці біля висотного будинку. Багатьох цікавить якісний ремонт в житлових приміщеннях, а також наявність меблів. Загалом потрібно враховувати будь-які дрібниці, які можуть сподобатися потенційним покупцям що дозволить налагодити довірчі відносини та швидко продати житло.