Як вибрати LED телевізор? На що звернути увагу?

0
777

Сьогодні життя без телевізора уявити важко. Ми проводимо за телевізорами значну частину свого часу, тому багато хто з нас ретельно підходить до вибору телевізора. Одними з найпопулярніших у нас час є led телевизори. В цій статті ми розкажемо вам на що потрібно звернути увагу при виборі лед телевізора.

Перші телевізори з технологією підсвічування рідкокристалічного LCD -Екран з використанням світлодіодів LED з’явилися на початку 2010-х років. За кілька років на ринку вони практично повністю витіснили застарілі версії LCD -дисплеєм, де джерелом світла служили флуоресцентні лампи. На відміну від останніх, світлодіоди не спотворюють кольору і дозволяють добитися ідеальної глибини чорного. Впровадження LED-технології дозволило збільшити яскравість і контрастність (за рахунок управління підсвічуванням окремих ділянок), усунути проблему розмиття при відображенні динамічних сцен.

Залежно від розташування підсвічування розрізняють LED LCD телевізори двох типів: Direct LED і Edge LED. У першому випадку світлодіоди рівномірно розподілені позаду ЖК-матриці. Вони встановлені не щільно, а на деякій відстані один від одного. Для забезпечення якісної підсвічування необхідне застосування розсіювача. Цим і обумовлений основний недолік екранів типу Direct LED: збільшена на кілька сантиметрів товщина вироби. У той же час світлодіодне підсвічування такого типу має і очевидні переваги: ​​рівномірність і знижене енергоспоживання. В телевізорах типу Edge LED світлодіоди розташовуються на торцях матриці. Це дозволяє зменшити товщину екрану, але сприяє зниженню енергоефективності. Крім того, підсвічування може бути нерівномірною. Правда, останнє характерно тільки для дешевих моделей.

Також варто звернути увагу на наступні характеристики:

  • Час відгуку пікселя. Це період, протягом якого піксель (осередок ЖК-решітки) змінює яскравість. Чим коротше час відгуку, тим точніше картинка і тим менше ймовірність появи «шлейфу» за рухомими деталями зображення. Точно визначити час відгуку досить важко в першу чергу тому, що існує як мінімум три різні стандарти вимірювання і кожен виробник використовує той, який йому зручний. Тому навряд чи варто орієнтуватися на зазначені цифри. Зрозумілим є одне: у LED-телевізорів в цілому даний показник поки не на висоті (у порівнянні, наприклад, з плазмовими панелями при всіх недоліках останніх).
  • Кут огляду – тобто максимальний кут, з якого глядач може чітко розрізнити картинку на моніторі телевізора. На жаль, великий кут огляду не відноситься до переваг ЖК-телевізорів з LED -екраном. Коли спостерігач розташовується збоку, зверху чи знизу, сильно страждає контрастність картинки. Ідеальна якість зображення на LED-екранів в повній мірі можна оцінити лише при огляді з центральної точки.
  • Діагональ екрану і товщина корпусу. Лед телевизор з 32-дюймовим екраном давно перестав бути межею мрій. Завдяки технологіям LCD і світлодіодного підсвічування вдалося збільшити діагональ екрана до неймовірних розмірів. Зараз вже нікого не здивуєш LED-телевізор 60 і більше дюймів, а у деяких виробників існують навіть 100-дюймові гіганти. ЖК-телевізори з технологією LED мають набагато більш тонким і легким корпусом в порівнянні з попередниками. У деяких моделях товщина панелі не перевищує 3 см. Однак наявність модуля підсвічування не дозволяє зробити корпус цих телевізорів абсолютно тонким. Особливо це актуально щодо моделей типу Direct LED. Витрата енергії і довговічність.
  • Висока енергоефективність – ще одна перевага LED-телевізорів. Світлодіоди навіть у включеному стані витрачають набагато менше енергії, ніж інші светоизлучающие прилади, ті ж флуоресцентні лампи. А затемнені ділянки зображення і зовсім не потребують енергії ззовні. Сучасні моделі світлодіодних LCD-телевізорів здатні прослужити до 100 000 годин без втрати якості зображення. Після закінчення цього терміну яскравість і контрастність можуть знизитися.

Варто зазначити, що ніша LED-телевізорів на сьогоднішній день найбільша на ринку України. У ній представлені товари всіх цінових категорій. Ціни на LED-телевізори залежать від виробника, діагоналі екрану, дозволу і безлічі інших чинників. Великий вплив на вартість надає наявність додаткових функцій, а їх в сучасних моделях не злічити. Наприклад, ціна на LED-телевізор з вбудованою технологією Smart TV буде значно вище, ніж на пристрій без можливості підключення до інтернету. Таким чином, ціни на рідкокристалічні LED-телевізори варіюються в широкому діапазоні.

Якщо говорити про переваги лед телевізорів, то можна наступні:

  • помірна ціна;
  • тонкий корпус;
  • хороша передача кольору;
  • чудова контрастність;
  • глибина чорного кольору;
  • невелике електроспоживання.

Якщо ж ви вже вирішили, що будете купляти лед телевізор, радимо вам відвідати інтернет-магазин телевізорів Toptv. Тут ви знайдете, те, що шукаєте!

Цікавими зараз на ринку України є лед телевізори компанії Manta. Телевізор Manta виробництво, якого знаходиться в Польщі стає все більш популярнішим серед українців. Адже даний лед телевізор у собі поєднав європейську якість і приєні ціни.

До приклад лед телевізор, такий як нижче на фото з діагоналю 32 дюйма, у інтернет-магазині Toptv ви зможете придбати всього за 3619 грн.