Як впоратися з клімаксом за допомогою гормональної терапії

0
302

З віком кількість естрогену в організмі жінки знижується, що нерідко призводить до складнощів з підтриманням ваги. Також погіршується стан шкіри – вона стає менш пружною, втрачає тонус. Поряд з цим відбувається і перерозподіл жирової тканини по абдомінальному типу — жирова «подушка» з’являється в області живота. Якщо вага збільшується стрімко, то це може спровокувати розвиток менопаузального метаболічного синдрому. Він характеризується абдомінальним ожирінням, розвитком інсулінорезистентності через дефіцит естрогенів, а також дислипопротеинемией – зміною складу ліпопротеїнів крові.

Замісна гормональна терапія

Фармацевтичний ринок пропонує величезний варіант різних препаратів для жінок, в цей складний період, всі препарати можна умовно розділити на категорії:

  • гормональні таблетки;
  • фітогормональної препарати;
  • седативні засоби;
  • вітаміни.

Лікування гормонами може бути короткочасним, якщо клімакс не ускладнювати тривалими розладами, і довготривалим, при якому серйозно порушується психоемоційний стан жінки, уражаються інші органи в тілі. Більш детальну інформацію про усунення негативних супутників менопаузи за допомогою лікарських засобів можна отримати на https://apteka-ds.com.ua/catalog/zdorovya-zhinky/preparaty-pry-klimaksi.

До основних плюсів гормональної терапії можна віднести те, що на сьогоднішній день існують препарати, які повністю відповідають натуральним гормонам, що дає можливість жіночому організму сприймати їх не як чужорідне тіло.

Застосування ЗГТ може бути призначена як профілактика остеопорозу, серцево-судинних захворювань, різних пухлин.

Лікуючий лікар може призначити препарат, основною діючою речовиною якого є дидрогестерон, він більшою мірою відповідає дії прогестерону, однак при призначенні даного гормону слід перебувати під наглядом лікарів.

Лікування клімаксу гормонами допоможе запобігти симптоми і знизити ризик менопаузальних ускладнень. Однак усі препарати при клімаксі повинні призначатися після проведення лабораторних досліджень.

Крім того, на тлі згасання функції яєчників метаболізм сповільнюється, зайві кілограми непомітно накопичуються, а місце м’язової маси, яка «тане» займають жирові відкладення. Сильні м’язи – основа довголіття. Вчені довели, що в період менопаузи силові тренування особливо необхідні. Вони прискорюють обмін речовин, покращують кровообіг і тонус шкіри. Досить займатися 1-2 рази в тиждень по 45 хвилин, щоб підтримувати нормальні показники ваги. До них можна додати лімфодренажний масаж один раз в 10-14 днів: він сприяють виведенню зайвої рідини, тонізує і робить шкіру гладкою.