Як відремонтувати турбіну?

0
218

Таке питання ставив собі кожен автомобіліст, який стикався з проблемами у роботі силового агрегату. Насправді ремонт турбіни: https://turbosto.com.ua/ua/remont-turbin/remont-turbin-vo-lvove/ можливий — і навіть можливе повне відновлення експлуатаційних характеристик. Розглянемо, у яких випадках варто звертатись до СТО.

Чи можливий самостійний ремонт турбіни?

Складові частини будь-якого турбокомпресора — корпус (гарячий і холодний равлики), ротор, підшипник разом з вузлом, втулки. Турбінна частина працює з вихлопними газами, а за наддув відповідає компресійна частина. Між ними встановлений вал ротора. Турбінне колесо з валом утворюють одне ціле, а компресійне надійно прикріплюється до нього. Картридж турбіни (її середня частина, де розміщені всі ці деталі) має ущільнення, які перешкоджають проникненню мастила у корпус.

Конструкція на перший погляд проста, проте є один фактор, який робить неможливим самостійне проникнення у неї. Всі елементи турбіни ідеально збалансовані. Саме це дозволяє агрегатові працювати в умовах надвисоких температур та високих обертів.

Саме тому ремонт турбін варто довіряти лише майстрам спеціалізованих СТО. Все, що може зробити автовласник — провести візуальну діагностику і зняти агрегат для ремонту. Але й це не обов’язково робити: можна довірити послугу майстрам.

Швидкий і якісний ремонт турбіни: куди звертатись?

Перш за все варто сказати, що турбокомпресор розрахований на довгу експлуатацію без ремонту. Але за деяких умов:

  • дотримання графіку заміни мастила;
  • своєчасна заміна фільтрів;
  • їзда без постійних перевантажень;
  • звичка рушати через 1-3 хвилини після запуску двигуна;
  • звичка давати двигуну охолонути протягом 3-5 хвилин після зупинки;
  • використання якісної моторної оливи.

В таких умовах можна не думати про ремонт приблизно 10 років. В інших випадках ризик виходу агрегату з ладу завжди є. Але будь-яку проблему можна вирішити — особливо якщо звернутися відразу після появи її перших ознак (будь то падіння потужності, шум або кольоровий вихлоп).

Відновлення трбокомпресора можливе тільки на спеціалізованій СТО. Як зазначають представники автосервісу ТурбоСТО, повноцінний ремонт турбін можуть провести майстри, які пройшли спеціальне навчання. Також потрібне сучасне діагностичне обладнання і стенди для налаштування, балансування і перевірки турбін. Зазвичай деталі агрегатів, що вийшли з ладу, підлягають повній заміні. Тож на СТО має бути власний склад запчастин.