Минулого року влада попіарилась на відкритті у Львові “Будинку Воїна”, який знаходиться у приміщенні колишнього російського культурного центру (вул. Короленка), а потім його за кілька днів закрила.
Більше того – без ніякого обговорення з учасниками війни передала його КП ЛОР “Доля” і без конкурсу призначила йому нового завідувача.
У багатьох учасників війни заклались підозри, що це може бути першим кроком до майбутньої приватизації “Будинку Воїна”.
Останні місяці йде активна дискусія щодо подальшої його концепції функціонування. Цікаво, що влада на кожне засідання комісії з питань культури чи приватизації Львівської облради приносить різну концепцію і озвучують кожного разу їх різні люди… На останній комісії з питань приватизації – представники влади вже заявили, що хочуть, щоб у цьому приміщенні було відділення Міністерства ветеранів (було навіть запропоновано змінити назву установи на “Будинок ветерана”)
Відкриття “Будинку Воїна” 13.10.2018 р. Фото 5 каналу.
Складається враження, що влада робить все, щоб цей “Будинок Воїна” не функціонував, як Музей Революції гідності та війни на Донбасі, як це першочергово було обіцяно тим учасникам війни, які виганяли з цього приміщення російський культурний центр.
Сьогодні учасники війни, маючи за собою рішення Координаційної ради учасників бойових дій у Львівській області, запропонували створити Комунальний заклад “Музей “Будинок воїна” і через конкурс, а не кулуарно, обрати йому директора – це б, зокрема, і унеможливило подальшу приватизацію цього приміщення.
Рішення щодо подальшої долі “Будинку Воїна” розглядатимуть на наступній сесії Львівської обласної ради, яка відбудеться у вівторок, 21 травня.
Проект рішення, який подали на розгляд комісії з питань культури учасники війни на Донбасі.
Михайло Галущак