Як установити відкатні ворота з електроприводом

0
318

Установлення автоматичних відкатних воріт має декілька етапів. Вони вимагають від вас кваліфікації в різних сферах.

Декілька робіт необхідно виконати задовго до монтажу воріт. Наприклад, заливання фундаменту. Деякі власники приватних будинків займаються цим самостійно, інші – передоручають професіоналам. А для встановлення воріт у більшості випадків наймають бригаду майстрів, щоб надалі заощаджувати час і гроші.

A – Електропривод

B – Пульт радіокерування

C – Фотоелементи

D – Замковий вимикач

E – Лампа (із вбудованою антеною)

Передмонтажні роботи

Підготовка включає закладення фундаменту, встановлення та позиціонування опорної рами, підведення електрики.

Фундамент під опорну раму та несні стовпи закладається нижче рівня промерзання ґрунту. Точне значення залежить від регіону.

Несні стовпи монтуються строго вертикально. Вони не повинні мати внутрішніх порожнеч (у разі виготовлення з бетону або цегли). Металеві стовпи треба міцно зв’язати з конструкцією паркану.

Опорна рама встановлюється за інструкцією, що входить до комплекту поставки воріт.

Для прокладання електричних кабелів використовуються металеві труби, рідше – гофровані шланги або пластикові труби.

Установлення воріт і автоматики

Перед встановленням в’їзної конструкції та двигуна для відкатних воріт перевіряється точність виконання підготовчих робіт. Далі збирається рама та монтується стулка.

Перед встановленням автоматики слід переконатися, що вона буде захищена від підтоплення та випадкових ударів проїжджаючими автомобілями. Привод має розташовуватися так, щоб шестірня розташовувалася посередині між роликовими опорами.

Самостійний або професійний монтаж

У разі самостійного встановлення воріт не треба оплачувати роботу монтажників. І це єдиний плюс (особливо для тих, хто стикається з подібним завданням уперше). Мінусів у самостійного монтажу значно більше. Основні недоліки – це втрата часу та гарантії на виріб. У довгостроковій перспективі заощадити таким способом не вдасться.

Купуючи відкатні ворота «під ключ», ви захищаєте себе від витрат на ремонт. Правильно встановлений виріб служить довго та безвідмовно. Гарантія на ворота та монтаж дозволяє швидко розв’язати виникаючі питання. Досить зателефонувати 1 раз до сервісного центру, щоб фахівець виїхав на об’єкт для усунення поломки. Водночас у гарантійних випадках майстер відремонтує ворота безкоштовно.

Висновок

Перед установленням автоматичних відкатних воріт необхідно залити фундамент і прокласти електричні кабелі, переконатися в достатній міцності несних стовпів і вирівняти ґрунт у зоні проїзду.

Монтаж воріт – завдання для кваліфікованих фахівців. Водночас для встановлення конструкції з електроприводом у бригаді майстрів має бути слюсар-електромонтажник. Щоб застрахувати себе від несумлінних виконавців, звертайтеся до сертифікованого виробника воріт компанії.