Як у Львові відсвяткували День вишиванки (Фотодайджест)

0
1762
Фото з відкритих джерел

Цьогоріч у Львові, як і в усьому світі, вже втринадцяте святкують День вишиванки. Споконвіків вишиванка для українців – це не просто орнамент, нанесений на тканину. Це насамперед національний код самоідентифікації.

То як відсвяткували величний День вишиванки у Львові? Пропонуємо переглянути маленький фоторепортаж з цього дня разом з “Цинічним Львовом”.

Розпочалися святкування зі спільного виконання Гімну України біля ЛОДА. В події взяли участь працівники установи.

Окрім цього, офіційно стартував Четвертий фестиваль Вишиванки, який проходить за підтримки облдержадміністрації.

На відкритті фестивалю виступив заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів:
“Символів нашої ідентичності є багато. Це і культура, і наші символи, і пісня, і вишиванка. Якщо подивитись в історію чи наукові праці, то перші згадки про наші орнаменти сягають часів неоліту. З етнічних українських земель утворилися інші держави, вишиванка – символ нашої віри та мови, були часи коли за неї можна було отримати тюремний термін. Зараз важливо те, що вишиванка – в серцях українців. Пам`ятаймо, кожен з нас є творцем історії, адже Україна починається з кожного з нас”.

 

Джерело: офіційний сайт ЛОДА

У рамках фестивалю відбувся марш вишиванок, а в планах ще шаховий турнір для дітей, різноманітні майстер-класи та творчі конкурси, міні-турнір з бойового гопака, благодійний козацький куліш, частування велетенським пляцком-вишиванкою, а також гала-концерт за участі зіркових гостей.

Джерело: офіційний сайт ЛОДА
Джерело: офіційний сайт ЛОДА

Також у Львові вже традиційно одягнули у вишиванки античні статуї Нептуна, Амфітріти, Адоніса та Діани.

Фото: офіційний сайт ЛМР

«День вишиванки вже традиційно у Львові є мегапопулярним святом, коли містяни витягають свої вишиванки і йдуть у них на роботу чи на навчання. Це своєрідний код ідентифікації та велика прикраса нашого міста», — зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Фото: офіційний сайт ЛМР

Вперше цього року приміряв на себе вишивані шати найбільший лев міста, який був встановлений до 100-річчя ЗУНР.

Фото: офіційний сайт ЛМР

«Оскільки лев — це символ мужності і шляхетності, їх вже неодноразово вдягали у мантії і посвячували в студенти. А вже цього року вперше на найбільшого лева одягнули вишиванку», — розповів студентський мер Львова Олександр Николяк.

За його словами, у всіх закладах вищої освіти також роблять певні флешмоби і приходять у цей день у вишиванках.

Студенти факультету журналістики Франкового університету

З року в рік Львів з креативом підходить до святкування Вишиваного дня. Рік 2019 не став винятком. Залишається очікувати, що підготує для нас 2020 рік.
А поки що редакція “Цинічного Львова” приєднується до всіх привітань з Вишиваним днем. Любіть своє, бо воно того варте!