Як правильно вибрати садовий мотоблок

0
1154

Рано чи пізно багато з нас хто займається садівництвом цікавиться тим аби придбати садовий мотоблок. Насправді ця річ у господарстві є дуже корисною. Далі в статті ми розкажемо як саме вибирати садовий мотоблок.

Мотоблок – це мобільне багатофункціональне силове енергетичне одновісне обладнання на базі одноосного шасі. Його ще також називають малогабаритний пішохідний трактор.На території України великий вибір мотоблоків, будь-якої потужності, цінового діапазону, конструктивного рішення, кольору, марки і т.д.

А ось придбати садовий мотоблок кентавр ви можете в інтернет-магазині Romb.ua

Призначення мотоблоку

Мотоблок здатний виконувати широкий спектр операцій при наявності відповідного навісного обладнання: культивація, підгортання, оранка, перевіз вантажів, косіння трави, прибирання снігу, полив городу, збір картоплі і т.д. Конструктивна відмінність між класичним мотоблоком і важким культиватором полягає в тому, що мотоблок мають велику масу (від 70 кг), оснащений більш потужним двигуном (бензиновим або дизельним) потужністю від 4 к.с., і, найчастіше, має вал або шків відбору потужності (через який йде привід на різне навісне силове обладнання). Перше ніж купляти мотоблок варто визначити фронт роботи і наявність бажаних функцій.

Фронт роботи буде залежати від трьох основних параметрів:

  • Тип грунту, який ви будете обробляти (м’яка, середня, важка грунт або цілина);
  • Сумарна площа обробки;
  • Функції мотоблока.

Тип грунту
Тут головним параметром виступає потужність двигуна. Друге -це маса обладнання. Якщо мотоблок не володітиме достатньою масою, то не буде досягнуто максимальне зчеплення з грунтом і мотоблок буде «пробуксовувати», виконуючи роботи з плугом або окучником. Маса агрегату повинна бути не менше 70 кг для середньої легкої грунту, для важкої і цілини маса повинна бути не менше 95 кг. Дизельний “піший трактор” має більший крутний момент у порівнянні з бензиновим (тобто він є більш тяговим). До негативних моментів відноситься труднощі з ремонтом дизельних двигунів і сезонне обмеження по роботі (температури навколишнього середовища, не нижче + 2 градусів Цельсія). Всі мотоблоки масою до 150 кг при роботі на будь-який твердості грунті з плугом, картоплекопачем або окучником повинні оснащуватися металевими колесами, в подальшому іменуються грунтозацепамі.

Сумарна площа обробки
Сумарна площа обробки визначається виходячи з продуктивності агрегату. Це величина досить умовна, так як залежить від безлічі факторів: тип жорсткості грунту, тип виконуваної операції (культивація, підгортання або оранка). Існує пряма пропорційність продуктивності мотоблока від потужності двигуна і ширини обробки.

Наявність диференціала
Наявність диференціала-це обов’язкова функція для мотоблока. При покупці мотоблока покупці часто прагнуть до покупки устаткування з великою потужністю, великими колесами і значним вагою. Однак після покупки починають шукати варіанти модернізації техніки і установки механізму роз’єднання осей.

Редуктор
Редуктор мотоблока- це механізм, призначений для перетворення крутного моменту, що передається потужності, кутових швидкостей і передавального числа від двигуна на споживаний вузол. До вибору редуктора слід підходити досить уважно. Справа в тому, що на дешевих мотоблоки часто стоїть нерозбірний редуктор. У разі поломки, доведеться міняти повністю весь вузол. Також редуктори можуть бути розбірними і нерозбірними.  Також необхідно звернути увагу на матеріал виготовлення редуктора: алюмінієвий і литий чавун. Насправді, на якісних силових агрегатах, які продає наш  встановлюються фірмові обслуговуються розбірні редуктори. Дані редуктори дуже рідко виходять з ладу, при правильній експлуатації і консервації.

Ширина обробки
Ширина обробки визначає продуктивність мотоблока. Чим більше ширина культивації мотоблока, тим менша кількість заходів, маневрів і поворотів Вам необхідно буде робити. Однак тут слід розуміти, що чим більше ширина культивації, тим більша потужність двигуна вам необхідна. Оптимальна ширина культивації повинна знаходиться в межах від 700 до 1000 мм.

Глибина обробки
Умовно виробники вказують глибину обробки в технічних характеристиках. Глибина культивації залежить від 3-ох параметрів: діаметр фрез, маса мотоблока і твердість грунту. Рекомендована глибина культивації повинна бути в межах від 200 до 300 мм.

Розмір коліс
Якщо ви плануєте перевезення вантажів з причепом, то слід придивитися до моделей з великим діаметром коліс (від 450 мм). Якщо ви плануєте використовувати мотоблок тільки для сільськогосподарський техніки, то не варто звертати особливу увагу на розмір коліс.

Регульовані рукоятки
Регулювання рукояток по висоті бажана для зручності експлуатації і транспортуванні. Обов’язково повинна бути передбачена можливість повороту рукояток на 180 градусів.

Вивчайте всі характеристики садових мотоблоків і обирайте кращі на сайті компанії Romb.ua.