Як правильно вибрати камеру відеоспостереження?

0
647

Ми часто замислюємося над тим яку камеру відеоспостереження встановлювати і чи взагалі відеоспостереження нам потрібне. Загалом, як показує практика відеоспостереження незамінима річ як на приватних підприємствах так і в приватних будинках чи квартирах, адже камери відеоспотереження зменшуюють ризики, того що вас ограбують злочинці або ж відіграють неабияку роль у розкритті справ. В цій статті ми розкажемо вам на що потрібно звернути увагу при виборі камер відеоспостереження.

Камера – дуже важлива частина системи відеоспостереження, від якого залежить і якість зображення, і функціональність. На сьогодні вибір моделей камер на ринку величезний. Але, розібратися в ньому непідготовленій людині буде доволі складно. Тому радимо звернути увагу на наступне:

Застосування

Для початку виберіть, де ви збираєтеся використовувати камеру – в приміщенні або на ж вулиці. Це важливо, тому що пристрої для різних умов мають різні виконання корпусу і звичайно відрізняються у вартості . У моделей для приміщень немає спеціального захисту від вологи, пилу, низьких температур, тому вони просто не підійдуть для використання на вулиці. У свою чергу, камери для вулиці вартують дорожче, їх корпусу важчий, і застосовувати їх в приміщенні не має сенсу.
Якщо з внутрішніми камерами все більш-менш просто, то при виборі зовнішніх зверніть увагу на діапазон робочих температур і пило- тавологозахисту. Зрозуміло, і те, і інше має відповідати умовам використання.

Типи корпусів

Типи корпусів камер відеоспостереження бувають купольні, циліндричні, а також стандартні зі знімним об’єктивом. Також бувають пристрої типу «мильниця» на платформі, яку можна поставити на стіл або полицю або закріпити на стіні або стелі. Зустрічаються і інші, менш поширені різновиди. Мабуть, тип корпусу – не такий вже й важливий фактор. Головне для нього – відповідність геометрії і зовнішнього вигляду місця установки. Купити камери відеоспостереження з якісними корпусами ви можете у Shop Security.

Вибираємо: IP чи аналог?

Камери відеоспостереження можуть передавати аналоговий відеосигнал по коаксіальному кабелю або передавати оцифрований (і стислий) відеопотік по дротових або бездротових IP-мереж. Пристрої першого типу називаються аналоговими камерами, другого – мережевими або IP-камерами (іноді – просто цифровими). Ціна у аналогових камер в середньому трохи нижче, ніж у мережевих (IP). IP-камери можуть транслювати відео як на локальний відеореєстратор або відеосервер, так і через Інтернет безпосередньо в хмарне сховище або на віддалений пристрій – комп’ютер або мобільний телефон. Якщо ви збираєтеся встановити в кімнаті одну камеру, щоб періодично дивитися зі смартфона, як себе веде ваша кішка, – швидше за все, IP-пристрій буде оптимальним вибором. Якщо камер в системі буде більше і відеореєстратор передбачається в будь-якому випадку – треба виробляти порівняльний розрахунок різних типів систем. Залишається лише додати, що IP-камера – це маленький комп’ютер, який може включати безліч додаткових можливостей: від карт пам’яті для локального зберігання відео до простої і складної відеоаналітики, такий як детектор руху або навіть розпізнавання осіб. У більшості сучасних систем відеоспостереження застосовуються саме мережеві пристрої.

Живлення

За допомогою адаптера харчування будь-яку камеру можна підключити до стандартної мережі змінного струму 220 В. Але є моделі, які підтримують живлення по тому ж кабелю, по якому передається відео. Це зручно, так як замість двох проводів до кожного пристрою потрібно тягнути тільки один, і вигідно при великій віддаленості камер від джерел струму. Для мережевих пристроїв така технологія називається PoE (Power over Ethernet), для аналогових – PoC (Power over Coaxial). Для використання PoE потрібен PoE-комутатор або відеореєстратор з підтримкою цієї технології. Для PoC потрібно відповідний відеореєстратор або спеціальний адаптер живлення. Зверніть увагу: загальний бюджет потужності джерела живлення PoC або PoE повинен бути достатнім для всіх підключених пристроїв. А потужності, що передається через один порт, має бути достатньо для живлення пристрою, підключеного до нього.

Також при купівлі камер відеоспостережень зверніть увагу на наступні деталі: наявне розширення камери, кут огляду і фокусування, світлочутливість.

При купівлі камер відеоспостереження у разі потреби радимо вам звернутися до консультантів магазинів з продажу відеоспостереження, де вам нададуть ще більше необхідної інформації.