Як облаштувати кухню у квартирі-студії: секрети досвідчених дизайнерів

0
235

Часто мешканці Львова під час проведення ремонту у квартирі намагаються переробити її на студію. І тут виникає цілком слушне питання: як оформити зону для приготування їжі таким чином, щоб вона органічно вписалася в загальний інтер’єр і була функціональною. Нижче експерти в галузі дизайну інтер’єру розкриють свої секрети.

Зонуємо простір

Насамперед, необхідно грамотно відокремити кухню від вітальної зони за допомогою деяких прийомів. Дозволено використовувати:

  1. Світло. У зоні приготування їжі воно повинно бути холоднішим або нейтральним.
  2. Барну стійку, яка одночасно буде виконувати функцію обіднього столу. Для неї знадобляться високі стільці.
  3. Нішу з відкритими полицями. Стелаж відокремлює кухонну зону від території відпочинку, водночас залишає господарям приміщення можливість огляду як вітальні з боку кухні, так і кухні з вітальні. У цьому випадку стіл для споживання їжі доведеться винести за межі кухні.

Меблі для кухні у студії

Якщо квартира невелика, доведеться добре продумати дизайн кухонного гарнітура. Бажано дотримуватись наступних рекомендацій:

  1. Вибирайте фасади без видимої фурнітури. Краще зробити дверцята шаф на кілька сантиметрів довшими, щоб їх можна було відкрити рукою, просто піддівши знизу.
  2. Підвісні шафи повинні впиратися практично в стелю. Таким чином, вони візуально піднімають верхні перекриття, додають кухні простору.
  3. Для оформлення меблів бажано вибирати світлі відтінки (холодні або теплі), які візуально розширюють невелику кухню у квартирі-студії.
  4. Нижні шафи та тумби краще зробити з висувними системами, а не з дверцятами.

Максимум функціональності — мінімум громіздкості

Для кухні у студії бажано вибирати мінімальну кількість складного обладнання, яке буде на виду. Враховуйте, що зона для приготування їжі постійно відкрита очам не тільки господарів, а й гостей. Тому небажано допускати в ній ефект захаращення. Якщо передбачається використання дрібної побутової техніки типу чайника, міксера, кавомолки, мультиварки, інших пристроїв, їм бажано вибрати місце, яке буде прикрите меблевим фасадом.

Використання декору

Кухні у квартирі-студії можуть відрізнятися за відтінком колірної гами, використаної в інтер’єрі вітальні. Але водночас небажано застосовувати багато колірних рішень. Допустимий максимум — 2-3 відтінки, які гармонійно будуть поєднуватися між собою.

Розташування кухонної техніки

Для кухні-студії актуальні лише два варіанти розташування кухонної техніки:

  • лінійне — коли плита, мийка та холодильник створюють одну лінію з робочою зоною;
  • Г-подібне — в цьому випадку холодильник розташовується під кутом по відношенню до мийки та плити.

Ці варіанти вважаються найзручнішими під час організації кухні у квартирі-студії, вони створюють так званий робочий трикутник, в якому людині зручно пересуватися в моменти приготування їжі і при цьому витрачати мінімум енергії.