Як користуватись ProZorro та заробляти на публічних закупівлях

0
824

Система централізованих державних закупівель Прозоро суттєво змінила механізми проведення тендерів в Україні. Держава отримала можливість економити за рахунок прозорих і конкурентних процедур, а підприємці — отримали доступ до контрактів, загальні обсяги яких перевищують 600 000 000 000 гривень на рік.

Перший крок — шукаємо ЕТМ

ProZorro — це лише база даних, яка зберігає інформацію про всі етапи закупівель, учасників, скарги, цінові пропозиції та перемоги. А от доступ до системи користувачі отримують за посередництва електронних торговельних майданчиків (ЕТМ) — саме на них здійснюється реєстрація на Прозоро. Отже, найперший крок до участі у тендерах — це створення облікового запису на одному з таких онлайн-ресурсів, акредитованих системою.

Реєстрація потребує вказання власних персональних даних, номера телефону й електронної поштової скриньки. Далі майбутній учасник торгів обирає відповідний тип суб’єкта господарювання й занести до електронної форми:

● ІПН;

● код ЄДРПОУ (для компаній);

● адресу;

● коротку й повну назву;

● категорії предметів закупівлі.

Завершивши реєстрацію, користувач відправляє свої дані на кваліфікацію. Далі потрібно дочекатись відповіді від майданчика, після чого можна поповнити рахунок (участь у торгах платна для постачальників) й почати шукати державні тендери.

Другий крок — пошук аукціонів

Для того, аби виграти у тендері, потрібно спочатку подати заявку на участь у ньому. А для цього потрібно цей тендер знайти — щодня у системі створюються тисячі нових закупівельних процедур. В залежності від обраного електронного майданчика, існує декілька способів для того, аби не пропустити свій тендер:

  1. Підписатись на персоналізовані щотижневі розсилки за обраними категоріями.
  2. Підписатись на дайджести цікавих лотів від системи ProZorro та майданчика у соціальних мережах.
  3. Налаштувати власні фільтри й регулярно передивлятись результати пошуку за ключовими словами — назвами предметів закупівлі чи профільних держпідприємств.
  4. Передивлятись оновлення розділу «Плани державних закупівель».
  5. Налаштувати автоматизований Smart-пошук, який не дасть пропустити цікаві торги (якщо такий сервіс є в обраного майданчика).

На практиці найкращий ефект дає виконання більшості чи навіть усіх цих пунктів — збільшується охоплення потоку даних, які щодня генеруються системою. Ну а на додачу можна скористатись ще і функціоналом безкоштовного аналітичного інструменту BI ProZorro.