«Я счітаю, что у творчества нєт язика» – пoбитий у Львові через російські пісні музикант виявився онуком відомого народного артиста України

0
4226

Пoбитий у Львові через виконання російських пісень музикант Максим Вітошинський виявився онуком відомого оперного співака, народного артиста України, львів’янина Романа Вітошинського.

Про це повідомляє Про Львів.

Юнак, який виконував пісні російською на площі Ринок, розповів виданню «Страна» про деталі кoнфліктy.

“За день до того, як на нас напали, ми співали на площі. Хлопець з дівчиною замовили у нас пісню Висоцького про Одесу. Російською. Я пісню заспівав. Після цього до мене підійшла ця дівчина і почала висувати претензії. Мовляв, її обурює, що я співаю в центрі Львова російською мовою. Я це озвучив в мікрофон, так і сказав: “До мене підійшли дівчата і сказали, що їх обурює, що я співаю російською. Як на мене, потрібно їм просто побажати гарного вечора і нехай йдуть далі”, – розповів Вітошинський.

Музикант зазначив, що люди його підтримали, проте дівчата, які пред’явили претензії, заявили про порушення закону його групою.

“Потім вони дістали телефони і почали знімати мене на камеру. Я їм відповів українською: “Я маю право висловлюватися тією мовою, якою вважаю за потрібне”. Я вважаю, що у творчості немає мови. Вони почали закидати в мою сторону, що я мocкaль і порушую мораторій (у 2018 році Львів ввів мораторій на російськомовний культурний продукт – Ред.). Я відповів, що я російськомовний українець. А мій дідусь, Роман Зенонович Вітошинський, – народний артист України”, – додав музикант.

На наступний день після словесного конфлікту, за словами Вітошинського, відбувся напад під час приготування групи до виступу.

“Ми тільки розклали інструменти, як підлетіло приблизно сім чоловік. Всі відразу: перцовка в очі, мовляв, ми вас попереджали. І почали все трощити. Це були члени організації “Сокіл”, – зазначив Вітошинський.

За словами музиканта, він отримав забій двох ребер в результаті нападу, а також йому розбили губу.

Крім того, як стверджує хлопець, матеріальні збитки склали більше 35 тисяч гривень.

Вітошинський стверджує, що після інцидeнтy не припинятиме виступи.