Вишивка ікон: підготовчий процес

0
1974

Сьогодні вишивання бісером – популярний творчий напрямок. Умільці створюють неймовірні картини, панно, прикрашають елементи одягу. Крім того, багатьом майстриням до душі вишивати ікони. Такі роботи носять в собі захисну функцію. Після освячення в церкві їх дарують близьким людям на іменини, вінчання, хрещення та інші свята.

Майстрині слід приступати до роботи тільки з хорошими помислами. Для створення ікони потрібен певний настрій, а перед початком вишивання обов’язково слід вимовити молитву. Важливо розуміти, що готова робота повинна виглядати не тільки красиво, але і професійно. Тому давайте докладніше розглянемо підготовчий процес.

Підбір матеріалів

В першу чергу необхідно підібрати якісні інструменти і матеріали. Щоб робота вийшла красивою, необхідно купити якісний бісер. Важливо приділити особливу увагу калібру і кольором матеріалу. Намисто повинні лягати по полотну рівно, створюючи акуратні ряди.

Перевагу можна віддати чеському бісеру, який виготовляється з кольорового скла. Його багата кольорова гамма допоможе вам знайти відтінки, які відповідають обраної схемою. Ви також можете вибрати ювелірний. Він додасть нарядності, глибини і блиску зображенню.

Вишивати з нуля або по малюнку? Ви можете зупинити свій вибір на схемах вишивки бісером ікон або працювати на полотні без зображення – залежить від ваших умінь. Крім того, навіть завзяті умільці купують схеми, так як це допомагає їм розслабитися і відпочити. Вишивати ікону з уже готовим зображенням набагато простіше.

Набори ще більше допоможуть вам, так як в них уже містяться всі необхідні для вишивання інструменти. Адже так набагато простіше і комфортніше працювати. Також вам потрібно буде ознайомитися з майстер-класами, фото- і відеоподсказкамі більш досвідчених вишивальниць. Отримані навички роботи зі схемами дозволять реалізувати вам навіть найскладніші задумки. Їх поради та рекомендації дозволять створити якісну роботу. Згодом ви всьому навчитеся і вже зможете створювати ікони будь-якої складності без допомоги схем і наборів.

Сьогодні також існують спеціальні комп’ютерні програми, які дозволяють перевести потрібне зображення в схему для вишивки. Це дає можливість майстриням створювати будь-які ікони.

Інструменти для вишивання

В якості додаткових пристосувань вам знадобляться:

  • нитки. До їхнього вибору варто поставитися серйозно – найкраще купити спеціальні, які призначені для вишивки бісером;
  • голки. Вам знадобляться особливі тонкі голки.

На жаль, при сильному натисканні вони легко ламаються, тому купите відразу кілька додаткових упаковок.
Переконайтеся в магазині, що голка без праці проходить крізь бісеринку;пяльци. Цей інструмент зафіксує полотно, і процес вишивання відбуватиметься легше. Оскільки тканина закріплена міцно, намистинки в цьому випадку лягають більш рівними рядами.Після того як ви придбали всі матеріали та інструменти для роботи, вам потрібно отримати благословення у священика. Перед вишиванням слід вимовити молитву.

Важливо пам’ятати, що працювати в поганому настрої не можна. У вас повинні бути тільки позитивні думки. Після того як ви закінчили вишивку, віднесіть її до церкви і освятите. Такі ікони володіють сильною енергетикою, так як під час роботи ви своїми руками закладаєте в неї свої світлі добрі думки і наміри.