Вийшов трейлер скандального фільму про Василя Стуса, з якого Медведчук вимагав вирізати сцени з ним

1
1613

Вийшов перший трейлер біографічного фільму “Заборонений” про останні дні життя поета й радянського політв’язня Василя Стуса.

Вересень 1985 року. Поетична збірка Стуса “Палімпсести”, написана ним у таборі для політв’язнів, готується на Заході до висунення на Нобелівську премію з літератури. У КДБ не хочуть допустити, щоб така нагорода привернула увагу до української справи. До табору “Перм-36” приїжджає спеціальний агент КДБ, який має завдання за будь-яку ціну відмовити поета від висунення на премію, за сюжетом…

Фільм “Заборонений” вийде у прокат 5 вересня 2019 року, до Дня пам’яті поета.

Про це повідомили у прес-службі Державного агентства України з питань кіно, за підтримки якого було створено стрічку, та оприлюднили трейлер фільму.

“Фільм про Василя Стуса – видатного поета, непересічну особистість, борця за незалежність України у XX столітті – викликав неабиякий інтерес у всіх ще на етапі створення. Нарешті український глядач побачить картину і зможе скласти власне враження про фільм, який бурхливо обговорювався і є дуже очікуваним”, – заявив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Нагадаємо, актор і телеведучий Геннадій Попенко написав пост у Facebook, що з фільму “Стус” видалили сцену з молодим адвокатом Віктором Медведчуком, тому що “продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука”. Режисер картини Роман Бровко стверджує, що прибрав сцену на прохання сина поета Дмитра Стуса.

Актор і ведучий каналу UA:Перший Геннадій Попенко пробувався на одну з ролей у фільмі “Стус”. Під час кастингу він читав сценарій фільму — там була сцена останнього суду над поетом, де адвокат Віктор Медведчук визнає свого підзахисного винним. На роль Попенка не взяли. Коли з Facebook він дізнався, що сцени суду у фільмі більше немає, він зв’язався з акторами і спробував дізнатися подробиці.

За його словами, актор на роль молодого адвоката Медведчука був відібраний і “готувався до зйомок”. Посилаючись на слова “учасників знімального процесу” Попенко пише, що “продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука” і сказали, що якщо вони хочуть закінчити картину, то сцену суду потрібно прибрати.

Василь Стус був українським поетом і дисидентом, якого 1980 року Київський міський суд засудив до десяти років позбавлення волі та п’яти років заслання. Строк Стус відбував у колонії в Пермській області, де і помер в 1985 році. Під час судового засідання захищав його адвокат Віктор Медведчук, якому тоді виповнилося 26 років. Стус клопотав про відвід Медведчука, але суд не дозволив це зробити. Медведчук визнав провину свого підзахисного і попросив суд врахувати пом’якшувальні обставини. Саме ця сцена повинна була увійти у фільм.

Своєю чергою Медведчук назвав “провокацією з боку американців” ситуацію із фільмом про українського поета і дисидента Василя Стуса. Політик вважає себе чистим перед долею поета.