Вибори 2019: з’явились результати опитувань, за кого з кандидатів в президенти голосуватимуть на Львівщині

0
3814

26 лютого у Львові відбулася прес-конференція, на якій було оприлюднено соціологічні дані про тенденції  голосування електорату Львівщини станом на лютий 2019 року.

Прес-конференція провели Наталія Зайцева-Чіпак, директор дослідницького центру “Соціоінфом”, та Любомир Скочиляс, доцент кафедри політології Львівського національного університету імені Івана Франка, повідомляє наш кореспондент.

Зазначається, що результати отримали на основі соціологічних стандартизованого  опитування, яке провели серед населення Львова та Львівської області, осіб віком від 18 років. Інтерв`юери навідалися до осель 1233 респондентів та задекларували репрезентативну вибірку за віком, статтю та типом поселення.  Похибка становить +/- 2,5%.

За попередніми даними, мешканці Львівщини віддадуть свої голоси за Петра Порошенка (23,7%), Юлію Тимошенко (12,8%), та Володимира Зеленського (11,7%). У п’ятірку лідерів входять також: Анатолій Гриценко (10,6%) та Андрій Садовий (8,8%). Близько 20% мешканців Львівщини досі не визначились із вибором кандидата.

Згідно зі статистичними  даними за грудень 2018 року, січень та лютий 2019-го, соціологи простежили чітку тенденцію зростання темпів приросту виборців, які підтримують П. Порошенка (з 13,7% у грудні до 23,7% у лютому) та В. Зеленського (з 7,7% до 11,7% відповідно). Рейтинги Ю. Тимошенко та А. Садового зростають повільніше (менше 1%), в той час як А. Гриценко набрав мінімальну кількість прихильників.

Виборці Львівського регіону беззаперечно віддадуть перемогу у другому турі та  президентську посаду чинному гарантові, Петру Порошенко. Зеленський та Тимошенко мають рівні шанси у двобої за крісло президента.

Соціологічне опитування показало: детермінантом очікування фальсифікацій є масштаб проведення виборів, зокрема на всеукраїнському рівні лише 4% українців довіряють поточній виборчій системі, на обласному рівні – 6%.

Щодо парламентських виборів, то респонденти голосуватимуть за БПП Порошенка (15,5%), Об`єднання “Самопоміч” Садового (14,2%), ВО “Батьківщину” Тимошенко (10,4%) та Громадянську позицію Гриценка (8,3%). Кожен п’ятий із опитаних виборців досі вагається із вибором кандидата. Простежуємо чітку послідовність: “Я обираю президента – я обираю його партію”.

Безумовно, саме Львівщина та місцеві виборці зроблять вагомий вклад в загальний результат виборів, а відсоткові значення електорату регіону близькі до тих, що випливають з всеукраїнського опитування за північним, південним, східним та західних регіонах.

За словами Наталії Зайцевої-Чіпак, причину підтримки українцями чинного президента аргументувати легко. Слова глави держави: “Якщо не я, то Путін” мотивують більшість виборців, які зараз, в період війни, бояться російської окупації та колонізації, тож гасло “газ вдвічі дешевший” не конкурент привабливішим словам: “Армія, Віра, Мова” та “Україна в НАТО і ЄС”.

Що стосується симпатії виборців до Володимира Зеленського, соціологи пояснюють такий вибір людей звичайним протестом.

“Електорат втомився від недосяжності належного рівня розвитку, пустих обіцянок, він шукає нову людину, на противагу системним, яка зможе вирішити наявні проблеми, будучи не задіяними в круговій поруці. Частка виборців довіряє йому як пацифісту, російськомовному ненаціоналісту, який спромігся б вирішити російсько-українську війну мирним шляхом, спробою знайти спільну мову з Путіним” – заявила директор дослідницького центру “Соціоінфом”.

Соціологи підсумували, що ядром електорату є молодь, однак існують необ’єктивні чинники, через які частка молоді вирішить не прийти на дільниці 31 березня. Цей фактор до певної міри дискредитує президентські рейтинги. Очевидно, що українці все ще очікують на посил, який здатний докорінно змінити результати виборів.

 

загрузка...