Волонтера, який віз допомогу для українських бійців на Сході, не пропустили українські прикордонники

0
1312

Відомого польського волонтера та активіста “Українського клубу з Кракова” Ярка Подворського не пустили в Україну із гуманітарною допомогою для українських бійців на Сході.

Про це повідомив сам волонтер на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами, вчора, 1 грудня, під час перетину польського кордону у волонтера проблем не виникло, але львівські прикордонники пропустити машину відмовились.

“Вчора не впустили мене до України.  Від 2014 року я возив і організовував гуманітарну допомогу на Майдан а потім до ATO а тепер я не можу в’їхати до України.

У суботу вранці ми з колегою запакували машину наступною партією гуманітарної допомоги і рушили до України. Тому, що можна ввезти тільки 50 кг на особу і вартістю до 500 євро ми завантажили тільки 1/3 машини. Місяць і два місяці тому ми перевезли також дві партії гуманітарної допомоги і залишили в Україні в складі щоб на свята ми могли все разом завезти до ATO.

Польський кордон ми проїхали швидко і без проблеми а на українському почався клопіт. Митний огляд на кордоні пробігав на початку мило і без проблем.

Пані митник сфотографувала машину і вирушила до своєї будки. І почалося. “Пан ввіз до України машини? ” сказала. Я відповів “так, але машини вже з мене зняті” на що пані відповіла “але в мене у базі світяться червоним кольором “. Я відповів їй що “два рази я в’їжджав до України вже по знімку машин і я показав її документ, виставлений через Державної Фіскальної Cлужби України Львівській Oбласті що машини з мене “зняті” але Пані митник сказала. “що її це не цікавить бо в неї в комп’ютері машина висвітлюється на червоно і я повинен сам то пояснити в ДФС у Львівській області”. Сказала мені що “не може мене впустити до України і зараз напише мені відповідний документ”.

По 30 хвилинах я одержав документ заборони в’їзду до України в якому написала що  я не маю відповідних документів машини ,тих, що дають право мене до в’їзду до України.Раніше я мусив зробити ксерокопію закордонного паспорта також документів машини. Документи були повні а ксерокопій затримала для себе. І в того ось спосіб я мусив повернутися до Польщі.

На польському кордоні польські митники крім того що я не в’їхав до України зробили мені перевірку рентгеном багажу машини. Я в’їхав на кордон о годині 20.00 в я виїхав о годині 2.00 уночі.

То якась параноя! І що тим тепер зробити? Я маю знімаючі документи з мене машини яке я возив до ATO а не я можу в’їхати до України. Я втратив два дні відпустки і кількасот злотих на паливо…гроші, викинуті в грязь”, – сказано у дописі Ярка Подворського.

47482280 2142642452462304 8310456130836889600 n