Води вистачить на добу: з’ясувалися деталі екологічної катастрофи під Києвом

0
1162

В аварії під час перевезення небезпечних хімічних речовин у воду вилилося приблизно 800 літрів гербіцидів і стимуляторів росту рослин.

Через загрозу забруднення води в Київській області повністю перекрили водопостачання для міста Біла Церква, але запасів вистачить лише на добу (до 23:00 10 червня). Тому буде здійснюватися додаткове підвезення. В Умані, де теж немає води, запасів вистачить на три дні, повідомили в прес-службі ДСНС.

Жителям Білоцерківського району заборонили купатися, робити забір води з річки Рось, ловити рибу й поїти тварин.

З 16-ї години 10 червня в Білій Церкві почнуть працювати 10 пунктів доставки безкоштовної питної води для населення.

Пізніше стало відомо, що серед препаратів, що потрапили в річку, не було інсектицидів, які несуть особливу небезпеку. Не підтвердилася інформація про те, що у воду потрапила речовина “Нурла В”. Масованої загибелі риби у водоймах немає.

“У результаті забору води на межі Вінницької та Київської областей не зафіксували концентрацію небезпечних речовин, яка перевищує гранично допустиму норму. Це речовини другого-третього класу небезпеки, після використання яких на полях можна працювати вже на другий і третій день”, – повідомив перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко.

Перевищення норм хімікатів було зафіксовано тільки у водоймі в Збаржівці – це місце огороджене. Протягом трьох днів жителям будуть привозити чисту питну воду.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що загроза відсутня, але варто дотримуватися інструкцій спеціальних служб.

Також стало відомо, що хімікати були вкрадені з двох фермерських господарств у Вінницькій області. Перевезення здійснювалася на авто Mercedes Sprinter без номерних знаків. Водій не впорався з керуванням і в’їхав у дерево, авто спалахнуло.