“Води немає”: у Криму люди використовують воду з батарей, окупаційна влада закликає цього не робити

0
503

Окупаційна влада анексованого Росією Криму закликає людей не використовувати воду з батарей. В “Кримтеплокомуненерго” попередили мешканців окуповного півострова, що використання води з систем центрального опалення є незаконним.

Про це повідомляє “Крим.Реалії”, пише “Цинічний Львів”.

“Забір води з батарей і труб призводить до перерв теплопостачання і збільшення вартості тарифу на опалення. Вода з системи опалення може стати причиною інфекційного зараження людей навіть при простому митті посуду. Крім цього, забирання води з батарей і труб призводить до перерв теплопостачання і збільшення вартості тарифу на опалення”, – йдеться в повідомленні.

В “Кримтеплокомуненерго” заявили, що вже є факти незаконного споживання такої технічної води із систем опалення для побутових потреб. Злив теплоносія порушує тепловий і гідравлічний режим системи теплопостачання. При зливі води з системи опалення знижується температурний режим у всіх сусідніх квартирах. Крім того, мережева вода не є питною, може бути небезпечною в епідеміологічному і радіологічному відношенні.

Під час опалювального сезону всі підозрілі квартири перевірятимуть на предмет самовільного підключення та незаконного використання мережевої води.

“Особи, в чиїх будинках будуть виявлені факти користування мережевою водою, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності і покарані накладенням штрафів із зобов’язанням ліквідації незаконних врізок у систему опалення”, – сказано в повідомленні.

Як відомо, у березні 2014 року Україна припинила постачання дніпровської води на Кримський півострів. Основним джерелом постачання води на момент початку окупації був Північно-Кримський канал. У квітні 2014 російська окупаційна влада відключила насоси, які здійснювали підйом води в районі Красноперекопська (північний Крим), в результаті чого подання води з Північно-Кримського каналу втратило економічний сенс.

Щорічно запаси води в Криму зменшувалися, а посушливі весна і початок літа 2020 року призвели до того, що вони зміліли до критичного мінімуму. В анексованому Криму в деяких районах з 7 вересня розпочався третій етап обмежень подачі води через посуху й обміління водоймищ. Споживання води знизилося до 100 тисяч кубометрів на добу. Питну воду мешканцям подають вранці та ввечері. На півночі Криму 29 сіл повністю залишилися без води, оскільки у них пересохли свердловини.