Водій автобуса Львів-Тернопіль забрав посвідчення УБД від жінки-добровольця. Перевізника обіцяють позбавити ліцензії

0
2749

Ввечері минулої п’ятниці на центральному автовокзалі Тернополя було не спокійно. Зібралися більше десятка учасників бойових дій, патрульні поліцейські, кілька хлопців з Нацгвардії. Приводом стало те, що водій автобуса рейсу Львів-Тернопіль забрав від пасажирки з Тернополя посвідчення добровольця-УБД.

«Тернопіль Львів водій маршрутки забрав моє посвідчення УБД, хамить і грозить висадити на півдорозі», – повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці Наталія Колодій, медик-доброволець.

Вона розповіла, що придбала у Львові квиток на свій рейс і оплатила його до Золочева. А далі – мала право їхати безкоштовно. Оскільки її посвідчення УБД дає право безкоштовного проїзду в межах Тернопільської області.

– Він від мене забрав посвідчення. Каже, перший раз таке бачу, приїде мій перевізник, ми з вами на автовокзалі будемо розбиратися. Ніби я якась злочинниця. Я свій квиток оплатила до Золочева, а він став на межі Львівської і Тернопільської областей і каже виходь. Він мене просто вночі висаджував на трасі і каже, що все, «закінчився» квиток.  Я йому заплатила 50 гривень, щоб не йти пішки. І просила повернути посвідчення. Він відповів, що посвідчення не віддасть. А вже на автовокзалі повернув гроші і посвідчення, – розповіла Наталія Колодій.

Варто зазначити, що з  вересня 2016-го року при Тернопільській облдержадміністрації діє комісія щодо визначення статусу учасника-добровольця антитерористичної операції та видається цією комісією відповідне посвідчення. Всі вони та члени їх сімей мають право на соціальну підтримку з обласних програм «Підтримки осіб, які брали участь у антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції на 2015-2019 роки та  «Турбота». Зокрема, входить і пільговий проїзд.

«Стосовно кожного добровольця департамент соцстраху формуватиме пакет документів, який у подальшому передасть на розгляд комісії. Для уточнення чи підтвердження інформації, необхідної для прийняття рішення, заявників можуть особисто запросити на засідання комісії», — зазначав у жовтні 2016-го директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим Боярський.

Водій рейсу Львів-Тернопіль того вечора відмовився коментувати ситуацію. Сам перевізник на автовокзал не з’явився. Натомість, прийшов хлопець, який називався представником перевізника. І він теж коментарів журналісту не надав, відмовився.

Тим не менше, обоє намагалися випросити пробачення в Наталій Колодій та у присутніх учасників бойових дій. На автовокзалі  вони пояснювали побратимам Наталії, що водій не знав про саме таке посвідчення, яке видається добровольцям Тернопільською ОДА. Стверджували, що їм відомо про безкоштовне перевезення учасників бойових дій за посвідченням державного зразка. А таке посвідчення водій начебто бачив уперше, тому в нього виникли сумніви.

Втім, вибачення не були прийнятті. Наталя Колодій звернулася в правоохоронні органи з заявою на неправомірні дії водія автобуса. За її словами, водій принизив її в присутності інших пасажирів автобуса і погрожував висадити з рейсу пізнього вечора. І в будь-якому випадку він не мав права забирати собі документ.

Представник ГО «Об’єднання бойових побратимів» Катерина Бойко повідомила, що звернуться не тільки в поліцію по даному випадку.

– Ми будемо звертатися в Укртрансбезпеку. Вони також повинні на це відреагувати. Перевізник може втратити свій маршрут, – розповіла Катерина Бойко.

Додамо, що це уже не перший подібний випадок у Тернопільській області з відмовою водіями перевозити безкоштовно добровольців-учасників бойових дій. Це питання декілька раз піднімалося на сесіях Тернопільської ради. 9-го серпня цього року обласні депутати затвердили узгоджене звернення  Тернопільської обласної ради щодо відновлення фінансування компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян. І здавалося б, що зрештою ситуація в області з пільговим перевезенням добровольців врегульована. Втім, випадки ще бувають.