“ВКонтакте” стала доступною в Україні, влада не реагує (ПОДРОБИЦІ)

0
458

Заборонена в Україні російська соцмережа “ВКонтакте” знову доступна українським громадянам. Програма працює у мобільному додатку без використання спецпрограм для обходу блокування. Наразі українська влада ніяк не відреагувала на ситуацію.

Про це інформує 24 канал, передає “Цинічний Львів”.

Про обхід блокування в смартфонах повідомили у пресцентрі ВК. Зокрема, пресслужба російської соцмережі розсилає електронні листи користувачам, у яких мовиться про можливість заходити туди без допомоги VPN.

Один із працівників 24 телеканалу підтвердив можливість зайти у “ВКонтакте” в мобільному додатку без використання VPN.

Обійти блокування в України ВК зміг лише в мобільній версії. На персональних комп’ютерах зробити це поки неможливо. Там для входу в соцмережу, як і раніше, потрібен VPN (програма, що дозволяла обходити блокування).

“Ми додали проксі в сам додаток, щоб ви могли користуватися ним без обмежень. Оновіть додаток VK – спілкуйтеся вільно і без обмежень”, – мовиться у листі компанії.

Схоже російська соцмережа здійснила такі ж дії, які раніше робив у Росії месенджер Telegram – через проксі-сервер. Фактично це сервер посередник, з використанням якого запит йде не напряму.

Коли запит йде напряму на домен (тобто сайт, який ви хочете відкрити) а він заблокований – зайти туди не вдасться. Водночас якщо існує сервер посередник, то запит спочатку надходить в інше місце, не заблоковане в Україні, яке й надає усю інформацію з домену.

Кіберспеціалісти СБУ проаналізували, що протягом періоду дії санкцій кількість українських користувачів в соцмережах “Однокласники” і “ВКонтакте” зменшилася втричі. Це значно звузило цільову аудиторію, на яку спрямовані інформаційні операції російських спецслужб.

Чи може держава знову заблокувати ВКонтакте? Навряд чи. Державні органи, які мають намір заблокувати таку діяльність, теоретично можуть протистояти обходу, однак це доволі складно. Для цього потрібна потужна інфраструктура.

Державні структури повинні через усіх інтернет-провайдерів блокувати ці проксі-сервери, які ще й до того можуть змінюватися. Тобто заблокувати обхід буде неймовірно складно.

Нагадаємо, 15 травня 2017 року п’ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про блокування російських ресурсів на території України.

Заблокували доступ до таких популярних соцмереж, як “ВКонтакте” і “Одноклассники”. Також до всіх сервісів “Яндекса” – “Яндекс.Деньги”, “Яндекс.Новини”, “Яндекс.Пошта”, Метро, Каса, Календар, Кинопоиск, Авіа, Веб-майстер, Відео, Погода, крім головної сторінки “Яндекса”.

Під санкції потрапили і Mail.Ru Group, сайти антивірусних компаній “Лабораторія Касперського” і DrWeb.