Війна на Донбасі: ватажок бойовиків призначив обстріл українських позицій на понеділок

0
363

Ватажок бойовиків ОРДЛО Денис Пушилін офіційно оголосив про те, що в понеділок, 7 вересня збройні формування так званої “міліції” відкриють вогонь по українським позиціями поблизу Горлівки.

Про це інформує “Цинічний Львів” з посиланням на “Українську правду”.

Ватажок донецьких бойовиків 5 вересня написав, що видав “указ” про відкриття вогню по укріпленнях Збройних сил України в районі населеного пункту Шуми (передмістя Горлівки, Донеччина).

Таке рішення Пушилін аргументував тим, що Україна нібито порушує один з пунктів домовленостей щодо режиму припинення вогню. Також заявляючи про запланований обстріл українських позицій він заявив, що ОРДО “не потрібен зрив перемир’я”.

“Офіційно заявляю, що відповідно до пункту “е” додаткових заходів мною прийнято рішення видати наказ про відкриття вогню по незаконно зведеним інженерним спорудам в районі населеного пункту Шуми (600 метрів на північний схід від населеного пункту Шуми – район обладнаних українських позицій з центром з координатами 48 градусів 22 хвилини 57 секунд північної широти і 37 градусів 56 хвилин 55 секунд східної довготи). Закликаю українську сторону з 8 години 7 вересня 2020 року забезпечити відсутність особового складу в зазначеному районі. Нам не потрібні людські жертви. Нам не потрібен зрив перемир’я”.

 

Населений пункт Шуми був звільнений українською армією влітку 2018 року, до цього селище знаходилося під контролем донецьких бойовиків. Шуми – стратегічно важливий об’єкт, оскільки у майбутньому може послужити плацдармом для проведення подальших операцій ЗСУ.

 

 За даними звітів СММ ОБСЄ, опублікованих протягом поточного тижня, на окупованій території Донбасу спостерігачі зафіксували велику кількість озброєння бойовиків поблизу лінії зіткнення. У штабі ООС 5 вересня з цього приводу зазначили:

“Незаконні збройні формування ОРДЛО і надалі використовують підступну практику нарощування озброєння й військової техніки в прямій близькості до лінії зіткнення. Цим самим вони вкотре демонструюють стійке небажання дотримуватися досягнутих домовленостей, зокрема і у сфері відведення важкого озброєння по всій лінії розмежування сторін і прагнення до подальшого загострення безпекової ситуації”.

Нагадаємо, що на фронті трагічно загинув молодий військовий зі Львівщини.