Відгуки про працевлаштування в Польщі – правда чи дезінформація?

0
293

Польща приваблює українців близькою відстанню, схожістю менталітету та мови, відносно високим рівнем зарплат. Розвиток економіки дозволяє знайти вакансії на різний рівень освіти, здібностей, статі. Відгуки про роботу в Польщі від досвідчених мігрантів здебільшого позитивні. Чи слід їм довіряти? Як перевірити правдивість того, що пишуть про можливі заробітки? Чи дійсно зарплата висока? Такі питання хвилюють тих, хто збирається їхати на працю. Дійсно, перш ніж вирушати, краще вивчити відгуки про роботу в Польщі, з урахуванням їх протиріччя. Зупинимося на основних питаннях – оплата праці, житлові умови, ціни, ставлення до працівників.

Умови роботи на польських підприємствах

Дехто вважає, що українським заробітчанам платять значно менше ніж полякам. Так, іноземцям зарплата нижча на півтора-два злотих на годину. І це закономірно – держава в першу чергу піклується про комфорт своїх громадян:

  1. При легальному працевлаштуванні робітникам без досвіду сплачують від 8 до 15 злотих на годину, пропонуючи ще й додаткові години за тарифом вищим зазвичай.
  2. Відгуки про гарантію виплат на роботі в Польщі дуже протирічать одне одному. При офіційному працевлаштуванні таких проблем не виникає. Більшість роботодавців – відповідальні, укладають офіційну угоду, сплачують податки. Доречі, якщо сума зарплати за годину роботи складає приблизно 18 злотих, то у чистому вигляді робітник отримує 12. Податки з’їдають 27%. Все чесно.
  3. Умови житла. Дехто, складаючи відгуки на роботу та умови проживання, лякають що в кімнатах від 10 до 20 осіб, висока плата за комфорт. Роботодавці пропонують хостел або гуртожиток, кімнати по 4-5 осіб, а іноді і менше. Є випадки проживання у приватному будинку на 10-15 людей – в кімнатах по 3 особи. Жити безкоштовно або сплачувати за комунальні послуги – 300-400 злотих на місяць.

Більшість відгуків свідчать, що у тих, хто виїхав працювати в Польщу співпадають очікування заробітної плати, прийнятних умов праці, достатньо комфортних умов проживання та шанобливого ставлення роботодавців. Звісно, є виключення, що й викликає негативні відгуки.

Особливості окремих напрямів працевлаштування

Більш за все пропонуються посади некваліфікованим працівникам:

  1. Про роботу на шоколадній фабриці в Польщі відгуки позитивні в плані умов праці. Специфіка передбачає діяльність на конвеєрі для вилучення бракованої продукції, для нанесення маркування, пакувальником готових виробів, сортувальником. Праця 6 днів, змінами по 8-10 годин. У відгуках звертають увагу, що більша частина роботи – на ногах, перерви 2 по 15 хвилин.
  2. Робота на складах одягу в Польщі – відгуки залежать від того, який одяг – новий чи секонд. У першому випадку робота полягає в пакуванні, переміщенні у відділах, сортуванні, стікеруванні. Одяг не новий має особливість – обробка від бактерій. Людям з алергією працювати неможливо. Зміни по 12 годин на ногах.
  3. Пакування косметики в Польщі – відгуки свідчать про автоматизовану роботу на конвеєрах, або обслуговуванні машин. Працівники забезпечуються спецодягом.
  4. Найпоширенішим є збір полуниці в Польщі – відгуки стосуються важкої фізичної праці, лежачі на пристосуванні для збору або сидячі. Зарплатами всі задоволені.