Верховний Суд відмовив Медведчуку зняти мораторій на російську попсу

0
10896
Відмову на запит дозволу використання російськомовного продукту отримав Віктор Медведчук від Касаційного адміністративного суду Верховного Суду.

Напередодні суди інстанцій задовільнили позови Віктора Медведчука, Романа Лихачова та Сергія Іванова-Малявіна щодо визнання протиправним та нечинним рішення Львівської обласної ради “Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області”.

Відповідні судові постанови 16 серпня розміщено у відкритому доступі.

Натомість апеляційна інстанція відмовила громадській організації, якою керує кум Путіна, оскільки та не довела, на підставі чого ґрунтуються її вимоги в частині порушених прав оскаржуваним рішенням.

Водночас обидва суди вважали, що таке рішення Львівської обласної ради не відповідає гарантіям наданим Державою Україна, а також воно прийняте всупереч закону України “Про культуру”.

Верховний Суд наголосив, що порушення прав, про які у позовах стверджував Медведчук мають бути реальними, обґрунтованими і зачіпати персонально кожного з позивачів.Доводи Медведчука були безпідставними, бо Медведчука до суду обґрунтоване порушенням прав самої організації, а не фізичних осіб.

“За відсутності бодай одного випадку реального порушення прав, свобод чи інтересів позивачів спірним рішенням відповідача, відсутніми є й підстави для задоволення позову”, – вважає суд.