Верховна Рада звільнила одразу трьох міністрів, серед них Степанов (ФОТО)

0
1880
фото Факти

Сьогодні депутати звільнили одразу трьох міністрів: міністра інфраструктури -Владислава Криклія, міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – Ігоря Петрашка, також відбулася найочікуваніша відставка Максима Степанова – міністра охорони здоров’я. 
Про це повідомляє Українська правда.

Верховна Рада підтримала звільнення міністра інфраструктури Владислава Криклія – він очолював відомство 20 місяців.

Раніше Криклій подав у відставку за власним бажанням. Рішення підтримали 284 народних депутати.

Під час представлення кадрового питання очільник транспортного комітету Юрій Кісєль повідомив про рішення рекомендувати звільнення Криклія з посади. Він також подякував міністру за співпрацю з комітетом та напрацювання важливих для транспортної галузі рішень.

Згодом ексочільник відомства прозвітував депутатам про досягнення за 20 місяців роботи. Він зазначив незмінність пріоритетного курсу на євроінтеграцію, залучення інвестицій, розбудову інфраструктури та однакових чесних правил для всіх.

Зокрема, Криклій повідомив про рівень виконання угоди з ЄС на рівні 42% проти 18% на момент його призначення. Крім того, було укладено 6 угод зі значними інвестиціями з боку ЄБРР та ЄІБ на суму понад 1,1 млрд євро.

Також сьогодні Верховна Рада звільнила Ігоря Петрашка, який сам подав заяву про відставку, з посади міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

За таке рішення проголосували 280 нардепів.

Перед голосуванням заступник голови профільного комітету Ради Роксолана Підласа заявила, що комітет не підтримав звільнення Петрашка, рекомендувавши Раді визначитись шляхом голосування.

Звітуючи перед парламентом, Петрашко основним досягненням міністерства за рік роботи назвав “стабілізацію економіки в умовах коронакризи”.

“Вперше в історії ми пройшли кризу без кардинальних потрясінь – в стабільному курсовому середовищі і з одночасним підняттям як мінімальної, так і середньої зарплати”, – зокрема, сказав він.

“Підняття зарплати було абсолютно обгрунтованим, воно сприяло росту ВВП на 0,2% в річному еквіваленті і збільшення споживчого попиту”, – зазначив Петрашко, відповідаючи на питання нардепів.

За його словами, закладені підвалини для зростання економіки і “отримана позитивна динаміка з березня у т.ч. по росту експорту, торгівлі, промвиробництва уперше за дуже-дуже багато років”.

Серед досягнень він також назвав реалізацію програми “5-7-9%”, яка, за його словами, “стала невід’ємною частиною для малого і середнього підприємництва.

Також Верховна Рада відправила у відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

“За” проголосували 292 нардепи. Подання на звільнення Степанова з посади вносив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Виступаючи з трибуни, Шмигаль назвав основною причиною такої ініціативи – повільний прогрес із щепленням та поставками вакцин в Україну.

Сам Степанов у виступі відзначив, що темпи вакцинації не влаштовують і його самого,  але міністр вважає, що в умовах спротиву антивакцинаторів та неконструктивної критики політиків його команда зробила все можливе.

На думку міністра, “провал вакцинації стався в усьому світі”. Світовий процес контрактування вакцин очільник МОЗ назвав “вінегетом із форсмажорів, політики і відвертого піратства”.