“Важкий випадок”: на Львівщині 16-річний хлопець вже 12 днів перебуває в реанімації після уксладнень ковіду

0
9982

До Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру 16-річного мешканця Золочівського району госпіталізували ввечері 14 жовтня. Хлопець був у вкрай важкому стані, без свідомості, з критично низьким тиском і високим пульсом. Після ретельного обстеження пацієнту поставили діагноз – мультисистемний запальний синдром, поліорганна недостатність. Це важке рідкісне ускладнення виникло внаслідок перенесеного раніше коронавірусу.

Про це пише zaxid.net.

Мультисистемний запальний синдром, як пояснили лікарі, розвивається внаслідок перенесеного ковіду і уражає багато органів і систем.

Це захворювання у світі почали виявляти після появи Covid-19 і воно отримало назву – педіатричний мультисистемний запальний синдром, який асоційований із Covid-19, або Kawa-Covid-19. Воно має ознаки синдрому токсичного шоку, атипової хвороби Кавасакі.

За даними італійських дослідників, запальний синдром, схожий з хворобою Кавасакі, зустрічається доволі рідко і вражає одного з 1000 дітей, інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2. На їхню думку, найбільш імовірно, що це захворювання є результатом надмірної імунної реакції на інфекцію.

«У підлітка була важка серцево-судинна недостатність, шок, він поступив до лікарні з пульсом 190, тиском 60 на 20 та фракцією викиду 30%. І це при застосуванні препаратів, які потужно стимулюють роботу серця і судин. У нього були важкі печінкова, ниркова недостатність, які вимагали проведення низькопотокових діалізних процедур, важка дихальна недостатність – респіраторний дистрес синдром, тому пацієнт знаходився на апараті штучного дихання», – повідомив завідувач відділення інтенсивної терапії і реанімації Центру Роман Собко.

Окрім того, у пацієнта, за словами лікаря, були проблеми із згортальною функцією крові, критично низький рівень тромбоцитів, що могло спровокувати важку кровотечу. Хлопець був без свідомості, у мозковій комі. І тривалий час мав температуру 39-40 градусів.

«Шанси на одужання при такому важкому ураженні такої великої кількості органів і систем були мізерні. Таких важких пацієнтів з мультисистемним запальним синдромом за весь час пандемії в лікарні не було», – каже Роман Собко.

Відомо, що приблизно місяць тому хлопець захворів на коронавірус, але переніс його у легкій формі. Важке ускладнення внаслідок перенесеної хвороби виникло лише згодом.

Хлопець 12 днів провів у реанімації і 11 днів лікарі не давали жодних прогнозів.

«Стан важкий. Прогнозувати щось у цьому випадку важко, бо ніхто не може сказати, що буде з підлітком далі, як його організм відреагує на лікування», – казали лікарі.

І лише на 12 день, 26 жовтня, нарешті повідомили: пацієнту краще. Через кілька днів його з реанімації переведуть у відділення для подальшого лікування.

«За весь час пандемії у нашому відділенні з діагнозом: мультисистемний запальний синдром було понад 10 дітей різного віку, але такого важкого випадку, як підліток із Золочівського району, ще не було. І я дуже радий, що завдяки можливостям відділення інтенсивної терапії та командній роботі лікарів нашого Центру вдалося дитину врятувати», – каже Роман Собко.