В усіх перших класах шкіл Слов’янська діти вивчають лише українську мову

0
903
фото ілюстративне

В усіх перших класах шкіл Слов’янська навчання відбуватиметься лише українською мовою. Від класів з російськомовним викладанням вирішили повністю відмовитися.

Про це повідомила заступниця глави відділу освіти Слов’янської міської ради Марина Хохлова.

Чиновниця зазначила, що в місті були батьки, незадоволені рішенням міської влади, утім, наголошує вона, саме цього вимагає закон.

До того ж, навчання російською мовою може викликати проблеми, зокрема, відсутність російськомовних підручників та дидактичних матеріалів. Усі шкільні книги, які закуповує відділ освіти, видані українською мовою. Хохлова впевнена, що немає сенсу витрачати кошти на російськомовні навчальні матеріали, адже це економічно не вигідно. До того ж після початкової школи навчання все одно відбуватиметься державною мовою.

Учні мають привчатися до державної мови з першого класу. Іспити та зовнішнє незалежне тестування з української мови є вирішальними під час вступу до університетів. Цьогоріч майже 44% школярів шкіл склали державну підсумкову атестацію з української мови та літератури на середньому рівні, а 17% взагалі знають її на початковому рівні.

Лише 27,1% випускників отримали оцінки достатнього рівня, і тільки 12,2% – високого.

Ті 17%, хто склали ДПА на початковому рівні, у свідоцтві про здобуття повної загальної середньої освіти мають від 1 до 3 балів з 12-ти.