В Україну повернулися обміняні ексберкутівці, аби “відновити своє чесне ім’я”

0
1370

Колишні “беркутівці” Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, які перебували під домашнім арештом через звинувачення у розстрілах на Майдані та були передані в ОРДЛО в рамках обміну, повернулися до Києва. Про це йдкйдет у зверненні Маринченка та Тамтури до президента Володимира Зеленського, голови ВР Дмитра Разумкова та генпрокурора Руслана Рябошапки від 8 лютого, опубліковане адвокатом Олександром Горошинським в Facebook, пише “Українська Правда”.

“Ми, ексспівробітники Київського спецпідрозділу міліції “Беркут” Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, заявляємо свою позицію відносно раніше здійсненого обміну і нашого сьогоднішнього повернення до Києва, – мовиться у документі. – Правда– це причина нашого повернення до Києва. Протягом п’яти років судовий процес був основним джерелом правди про Майдан і повинен продовжитися. Ми і надалі будемо брати участь у судових засіданнях”.

Ексберкутівці зазначають, що в липні та грудні 2019 року їм було змінено запобіжний захід з тримання під вартою на домашнійі арешт, однак за гратами “безпідставно” перебували їхні “товариші по службі” – Сергій Зінченко, Павло Аброськін і Олег Янішевський. Згодом з’явилась можливість їх звільнення в рамках обміну на умовах “всіх на всіх”.

Маринченко і Тамтура також зазначають, що їхня відмова від участі в обміні поставила б під загрозу цей обмін загалом.

Нагадаємо, 29 грудня в рамках обміну Україна віддала бойовикам п’ятьох ексберкутівців, обвинувачених у розстрілах на Майдані.