В Україні запроваджують платні медпослуги

0
1008

Із квітня українці будуть лікуватися по-новому. Тепер і стаціонари переходять на систему розрахунків.

Плата за кількість ліжок у лікарнях відходить у минуле. Лікарні будуть отримувати гроші за кожного пролікованого пацієнта.

Опубліковані тарифи – за пологи держава виділить 8,1 тисячі, за інфаркт – 16 тисяч, за допомогу людині з психічним розладом – 7,4 тисячі.

Правда, самі медики говорять, що пацієнтам все одно доведеться купувати частину ліків самим, а зарплати лікарів будуть залежати від бажання головного лікаря.

Що і скільки коштує?
Із квітня по всій Україні вводиться другий етап медичної реформи. Тепер лікарні отримуватимуть гроші з бюджету за кожного вилікуваного пацієнта. МОЗ розробив тарифи на більшість медичних послуг. У них не входять тільки стоматологія, косметологія, пластика.

Фактично, якщо вузький фахівець провів для вас консультацію, то його послуга буде оплачена. Зробив операцію, лікарня теж отримає конкретну суму. Передбачається, що у такий спосіб лікарі повинні будуть отримувати більше, і не брати хабарі з пацієнтів.

Ліки – найдешевші

Що стосується ліків, то в тариф вартість їх не входить. Вони будуть закуповуватися за іншими програмами. На первинному ринку вони йдуть за програмою “Доступні ліки”, коли лікар виписує безкоштовний рецепт на препарат із цього списку. Або за реімбурсацією – коли людина хоче купити імпортний аналог препарату, і має сплатити різницю.

Простіше кажучи, якщо ви потрапили в ДТП або вам терміново знадобилася операція, то вам усе зроблять безкоштовно. Але якщо ви захочете, щоб вам встановили дорожчий стент, то вам доведеться оплатити його самому.