В Україні відзначають День Державного прапора України (ФОТО, ВІДЕО)

23 серпня в Україні відзначають День Державного прапора України.

Історичні передумови

18 вересня 1991 року президія Верховної ради постановою “Про прапор України” надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни. 28 січня 1992-го парламент ухвалив постанову “Про затвердження Державним прапором України Національного прапора”.

В Україні свято встановлене згідно з указом президента Леоніда Кучми “Про День Державного прапора України” від 23 серпня 2004 року. У 2009 році Президент Віктор Ющенко вніс до Указу зміни, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

У статті 20 Конституції вказано, що державними символами України є Державний прапор України, Державний герб України та Державний Гімн України. Державний прапор України − стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

“На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України постановляю установити в Україні День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня”, — йдеться в Указі президента від 23 серпня 2004 року.

Як відзначатимуть свято

Суспільне транслює наживо церемонію підняття Державного Прапора за участі Володимира Зеленського в географічному центрі України — селі Мар’янівка на Черкащині.

День Державного прапора України у столиці вперше проходить на території Меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні”. Минулого року тут було відкрито меморіал із найбільшим прапором.

Церемонія підняття Державного прапора України відбудеться за участю Київського міського голови та загальновійськового взводу роти почесної варти. Також у Києві ветерани АТО та ООС піднімуть на флагшток найбільший стяг.