В Україні спіймали інтернет-агітатора, що продався Росії

0
754

Служба безпеки України викрила пропагандиста з Нікополя Дніпропетровської області, який поширював в інтернеті матеріали за вказівкою російських спецслужб.

Чоловіка завербували під час чергової поїздки в Росію у приватних справах. По поверненню додому агітатор поширював заклики до порушення цілісності України в забороненій соцмережі, повідомили на сайті СБУ.

Також пропагандист планував розміщувати інформацію, спрямовану на розпалювання міжнаціональної ворожнечі і дискредитацію органів державної влади. Вказівки чоловік отримував через електронне листування від “куратора”, який представлявся співробітником так званої “МГБ ДНР”.

Під час обшуку за місцем проживання фігуранта правоохоронці виявили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої, які підтверджують його протиправну діяльність.

В рамках кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України, вирішується питання про оголошення фігуранту про підозру. Також перевіряється версія про його причетність до мережі військової розвідки РФ. Йому загрожує позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.