В Україні скасують “соціальні” пенсії: на що розраховувати людям без стажу

0
5706

В Україні зовсім скоро приберуть “соціальні” пенсії. На їх місце всім тим, хто не матиме необхідного мінімального стажу, виплачуватимуть не пенсію, а державну допомогу.

Про це повідомив радник міністра соціальної політики України Микола Шамбір, передає “Цинічний Львів”.

Відомо, що в Україні право на пенсію дає мінімальний страховий стаж в 15 років. Шамбір зазначає, що не може бути однакової пенсії при 35 і 15 роках страхового стажу.

Саме з цієї причини українцям, які на момент досягнення 65 років не мають необхідного мінімального страхового стажу, видаватимуть мінімальну суму виплат, а саме – спеціальну допомогу.

Ще однією відмінністю є те, що дану державну допомогу буде нараховувати не Пенсійний фонд, а органи соціального захисту населення.

Сума допомоги складе в розмірі не менше прожиткового мінімуму. З 1 липня 2020 року вона становить в Україні 1712 гривень. Дана допомога буде надаватися і чоловікам, і жінкам після досягнення 65 років.

В Україні в 2020 році збільшаться вимоги для виходу на пенсію. У 2020-му необхідний трудовий стаж становить 27 офіційно відпрацьованих років, а вже в 2028 році він збільшиться до 35.

Нагадаємо, що Верховна Рада підвищила мінімальну зарплату до 5000 тисяч гривень.