В Україні хочуть підвищити тарифи на електроенергію для населення

0
1177

Національна комісія, яка регулює сферу енергетики і комунальних послуг, запропонувала скасувати пільговий тариф для населення.

Про це заявив член НКРЕКП Дмитро Коваленко під час засідання комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, передає “Економічна правда”.

Пропозиція полягає в тому, що пільги хочуть скасувати на перші 100 кВт-год електроенергії для вирішення проблем з “зеленим” тарифом. НКРЕКП представила два сценарії розв’язання проблем інтенсивного розвитку поновлюваних джерел електроенергії.

Згідно з презентацією НКРЕКП, в якості одного з кроків пропонується підвищити пільговий тариф на перші 100 кВт-год електроенергії для домогосподарств з 0,9 грн за кВт до 1,68 грн за кВт. На думку регулятора, таке рішення дозволить отримувати додатково 12 млрд гривень на рік.

Крім того, протягом 2-5 років НКРЕКП пропонує підвищити ціни на електроенергію для населення до рівня промисловості, забезпечивши адресну допомогу вразливим категоріям споживачів.

За оцінкою НКРЕКП, дане рішення дозволить додатково зібрати зі споживачів понад 38 млрд грн.

Серед інших пропозицій – тимчасова заборона на будівництво нових “зелених” електростанцій, зниження “зеленого” тарифу для всіх об’єктів ВДЕ до 8-9 євроцентів, введення 100% відповідальності за небаланси і обмеження без компенсацій 20% їх виробництва.