В Україні подорожчає пальне: коли та на скільки?

0
932

Так останнім часом ціни на пальне в Україні палають. Вартість автогазу з початку лютого впала на 1,25 грн/л. І взагалі ціни знизились на всі види палива. Прейскурант знизився по всім видам палива. Але підстав, щоб ціни і далі знижувалися, – немає, вважають експерти, пише РБК-Україна. 

Про це інформує “Цинічний Львів”.

Дизельне паливо з початку місяця подешевшало на 22 копійки. Бензин А95+ – на 11 копійок. Інші бензини – на 5-6 копійок. Найбільше АЗС опустили ціну на скраплений газ – на 1,25 грн.

Основним драйвером цін у лютому були неофіційні домовленості між трейдерами й президентом наприкінці грудня. Після зустрічі з Володимиром Зеленським трейдери почали скорочувати програму лояльності й знижувати ціни на стелах. Про це пише “Сегодня”.

Курс гривні та вартість нафтопродуктів на кордоні – головні фактори, які впливають на ціни в роздробі, зазначає Леонід Косянчук, експерт нафтового ринку. Однак вони нівелювали один одного. І курс гривні, і вартість пального на кордоні коливалися протягом місяця. За рахунок запасів ціни на АЗС залишалися стабільними.

“Дизпаливо і зріджений газ дешевшали й внаслідок того, що зима була теплою. Очікуваний попит на ці два продукти, які використовуються в Європі як паливо для котелень, скоротився. Через це наші трейдери отримали можливість купити його дешевше і знизити ціни”, – додав Геннадій Рябцев.

Експерт Артем Куюн вважає, що в березні зниження ціни скрапленого газу зупиниться.

“Через зростання цін на кордоні ми чекаємо стабілізації вартості. Тобто причин для падіння цін вже немає. Можливо, буде відкат назад копійок на 50”, – прокоментував Артем Куюн.

Існує закономірність: якщо курс зменшиться на 1 грн, літр пального через два тижні відреагує подорожчанням на 70 копійок, а якщо нафта дорожчає на 1%, то вартість бензину через два тижні зростає на 10 копійок.