В Україні молодь почала важче переносити COVID-19: лікарі пояснили причину

0
744

Коронавірус вражає однаково всіх – і молодих, і старих. Проте молодь, у разі відсутності супутніх захворювань, долає хворобу легше. Та, останнім часом молоді люди важко переносять інфекцію.

Про це головна лікарка Київської міської клінічної лікарні №4 Тетяна Мостепан розповіла Obozrevatel TV, передає “Цинічний Львів”.

“Звичайно, молодь, люди з сильнішим імунітетом хворіють, але переносять хворобу більш-менш нормально. Але є група ризику – це люди, які мають супутні захворювання, хронічні, з кардіологічним анамнезом, з онкологічним анамнезом, з цукровим діабетом, з ожирінням. Ці люди перебувають під прицілом коронавірусу, у них перебіг хвороби важкий. Та мусимо сказати, що останнім часом досить складно переносять хворобу і пацієнти більш молодого віку. Хвороба омолодилася”, – каже Мостепан.

Вона додала, що кількість тяжких хворих серед молодих людей, яким потрібна госпіталізація, збільшилася передусім “через неправильне лікування”.

“Насамперед тому, що не звертаються до сімейного лікаря. Починають лікуватися вдома з Інтернетом, призначати самі собі нереальну антибактеріальну терапію, якісь ліки. Але я хочу, щоб усі зрозуміли: кожна пігулка має свою побічну дію. Кожне лікування має свої наслідки. І саме таких хворих ми сьогодні бачимо – які самі лікуються вдома, а потім ми боремося не тільки з коронавірусною хворобою і з її ускладненнями, а ми ще боремося із ускладненнями, яких вони набули через неконтрольовану терапію”, – розповіла лікарка.

Тетяна Мостепан зауважила, що самостійно “ніколи не потрібно нічого приймати, окрім, можливо, якихось профілактичних речей, вітаміну С або полівітамінів”.

“Якщо хворий бачить, що в нього погіршується стан, з’явилася якась віддишка, що він  дуже погано почувається, якщо в нього висока температура, він має одразу звернутися до сімейного лікаря й не зволікати. Якщо це критичний стан – до швидкої медичної допомоги”, – радить лікарка.

Нагадаємо, лікар Комаровський заявив, коли закінчиться пандемія.