В російських військових у планах підірвати склади аміаку на Харківщині для провокацій

0
331

Російські окупанти всерйоз розглядають можливість підірвати склади аміаку на Харківщині, аби звинуватити у цьому ЗСУ.

Про це повідомляє СБУ.

Як зазначається, «проробляються варіанти вчинення й інших провокацій».

У повідомленні СБУ наголошується, що сьогодні Росія вже намагається запускати різноманітні фейки про обстріл Маріуполя.  Мовляв, пологовий будинок давно не працював, там була база військових, а фото і відео руйнувань взагалі постановочні.

«Вигадати таке може тільки збочена фантазія. Як і інші фейки про секретні тюрми в Україні, біологічну зброю, хімічні атаки та навіть бойових кажанів (мабуть, теж «бандерівців і нацистів»?), про яких офіційно говорить російське міноборони… Держава-терорист продукує фейки, аби виправдати свої звірства і звинуватити в них Україну»,  йдеться у повідомленні.

Як зазначається, «що б ви не вигадували, вам ніхто не повірить – ні українці, ні весь цивілізований світ, ні навіть свої ж співвітчизники. Ви по-справжньому хворі, якщо робите такі злочини. А отже – будемо лікувати. Наші військові це гарно роблять уже 15 днів. І будуть це продовжувати до Перемоги України!»

Додамо, аміак – один з найважливіших продуктів сучасної хімічної промисловості. Його використовують для виробництва нітратної кислоти і азотних добрив. Коли аміак потрапляє у повітря, то утворює слабкий дим. Він вогне­небезпечний, створює вибухові суміші з повітрям, отруйний. Особливо небезпечний для очей.

Ознаки отруєння аміаком:

  • сильний кашель та задуха
  • запалення очей
  • порушення частоти пульсу
  • почервоніння шкіри
  • подразнення слизової

Захиститися від випарів аміаку можна одягнувши протигаз або респіратор. Можна також скористатися ватно-марлевою пов’язкою, рушником або іншою бавовняною тканиною, складеною в декілька разів. Тканину можна змочити розчином лимонної кислоти або водою.