В Ізраїлі МЗС готують евакуацію українців із Сектору Гази

0
553

МЗС України перебуває на постійному зв’язку з українцями, які виявили бажання покинути Сектор Гази, який обстрілює Ізраїль у відповідь на удари палестинського угруповання ХАМАС.

Про це повідомив речник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у коментарі «РБК-Україна», пише cynicallviv.com.ua.

Зараз опрацьовуються маршрути для їх безпечної евакуації.

«Міністерство закордонних справ підтримує зв’язок з українцями, які виявили бажання залишити Сектор Гази. Зараз їх 120 осіб. Посольства в Ізраїлі та Єгипті, а також представництво при Палестинській національній адміністрації нині відпрацьовують можливі маршрути репатріації», – повідомив Ніколенко.

Він зазначив, що МЗС тримає ситуацію «на особливому контролі».

Що відбувається в Секторі Гази?

З 10 травня тривають ракетні обстріли між Ізраїлем і Палестиною. Приводом для них стали кілька днів ескалації в Єрусалимі. Спершу ізраїльський суд ухвалив рішення виселити кілька мусульманських сімей зі східної частини міста, яку Палестина вважає столицею своєї частково визнаної держави.

А 10 травня, у День Єрусалима, відбулися сутички між ізраїльськими силами безпеки й мусульманами на Храмовій горі, зокрема поблизу мечеті Аль-Акса, яка відіграє важливу роль в ісламі. На цьому тлі палестинські воєнізовані угруповання почали обстріли із Сектору Гази.

Ізраїль у відповідь на ракетні обстріли завдав сотні авіаударів по Сектору Гази.