Уряд скоротив фінансування важливих освітнніх програм, щоб закупити дезінфектори для шкіл

0
1260

Кабінет Міністрів схвалив постанову про виділення у 2020 році майже 540 млн грн на забезпечення закладів загальної середньої освіти дезінфікувальними засобами захисту. Рішення прийняли на засіданні уряду 21 жовтня.

Пише “Цинічний Львів” з посиланням на “Твоє місто”.

Про це на своїй сторінці у фейсбук пише Освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

«Уряд виділив 539,5 млн грн за рахунок перерозподілу видатків бюджетних програм МОН, щоб забезпечити заклади загальної середньої освіти засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами для обробки поверхонь», – йдеться в повідомленні.

Потреба, про яку зазначала Верховна Рада у своїх постановах – 18,6 мільярдів. На безпечну освіту виділили 539,5 млн грн, тобто 3% від визначеної потреби, зазначає омбудсмен.

Він каже, що зробили це за рахунок скорочення коштів із низки програм, які стосувалися проведення всеукраїнських та міжнародних олімпіад, здобуття професійної (професійно-технічної) освіти, виплат академічних стипендій студентам (курсантам), аспірантам, докторантам та за рахунок резерву коштів за програмою «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам.

Він нагадує, що у вересні ВРУ видала дві постанови, якими рекомендувала передбачити 18,6 мільярда на:

– закупівлю сертифікованих засобів індивідуального захисту для педагогічних, науково-педагогічних працівників, здобувачів освіти державних та комунальних закладів освіти на період до кінця 2020 року – 1 млрд 90 млн. грн;

– додаткові доплати у розмірі 6 млрд 33 млн 560 тис. грн до заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним закладам освіти державної та комунальної форм власності за додаткове навчальне навантаження в умовах дистанційного та змішаного навчання на період до кінця 2020 року;

– технічне забезпечення дистанційного навчання в умовах карантинних заходів 3 млрд 375 млн 390 тис. грн.

– запровадження нової бюджетної програми “Заохочення педагогічних працівників в умовах карантину” для виплати надбавки у розмірі 50% посадового окладу за виконання особливо важливої роботи із забезпечення освітнього процесу в умовах карантину педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, в обсязі 5 790 523,00 тис. грн;

– запровадження нової бюджетної програми «Безпечна школа» для забезпечення закладів загальної середньої освіти дезінфікуючими засобами та засобами індивідуального захисту учасників освітнього процесу в обсязі 2 272 468,1 тис. грн, а саме: медичні маски – 1 219 800,9 тис. грн; дезінфікуючі засоби для обробки рук і шкіри – 331 739,9 тис. грн; дезінфікуючі засоби для поверхонь (парти, підлога) – 720 927,3 тис. грн.

Нагадаємо, що зарплату вчителям знову обіцяють підвищити.