Українцям заборонили виїзд закордон?

0
989
фото ілюстративне

Україна заборонила виїзд своїх громадян за межі країни без спеціального дозволу від МЗС. Цікаво, що зовсім недавно президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ “нікому нічого не забороняє”.

“Українська влада поінформувала нас, що тільки громадяни України з постійним місцем проживання в інших державах зможуть покинути територію України”, – йдеться в повідомленні посольства Великобританії в Україні.

Дипвідомство підкреслює, що українці, які мають необхідні документи, повинні отримати дозвіл для виїзду від МЗС.

“МЗС України може дозволяти виїзд українським громадянам, які мають посвідку на проживання у Великобританії. Посольство Великобританії підтримує цей процес, інформуючи МЗС про вашу заплановану поїздку і направляючи до них інформацію про ваш статус резидента Сполученого королівства”, – відзначили в посольстві.

У свою чергу видання “Європейська правда” повідомляє, що також українцям забороняють виїзд і в інші країни.

Цікаво, що зовсім недавно президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ “нікому нічого не забороняє”. Також варто відзначити, що такі заборони є порушенням прав людини, прописаних в Конституції.

У мережі активно коментують повідомлення посольства. Люди виступають проти таких заходів.

Згодом МЗС відреагувало на цю інформацію. Як повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу МЗС України, влада України не обмежувала виїзд українців за кордон. Інформація про обмеження стосувалася лише тих пунктів пропуску, які тимчасово не працюють.

“Чинним законодавством не встановлено ніяких додаткових обмежень виїзду громадян України за кордон. В умовах протидії поширенню епідемії коронавірусу в Україні уряд прийняв рішення про закриття окремих пунктів пропуску через державний кордон, зокрема для повітряного сполучення”, – йдеться в повідомленні МЗС України.

У цьому контексті зазначається, що МЗС інформувало іноземні дипломатичні представництва в Україні щодо тих пунктів пропуску через державний кордон, які тимчасово не працюють.

“Іншої інформації про обмеження виїзду за кордон або необхідності отримання від Міністерства закордонних справ України дозволів на виїзд громадян України, зокрема тих, хто має дозвіл на проживання за кордоном, МЗС не давало”, – запевнили дипломати.