Українцям можуть за гроші дозволити виїжджати за кордон: ініціатива радника міністра МВС

0
8029
фото ілюстративне Захід.нет

Радник міністр внутрішніх справ Віктор Андрусів запропонував відкрити можливість для чоловіків виїхати за межі України в обмін на страховий внесок у розмірі 3-5 тисяч доларів.

Про це він написав на своєму каналі у Telegram, пише Суспільне.

“Я пропоную зробити страховий внесок, наприклад 3-5 тисяч доларів і вільний виїзд для того, хто його вніс. В будь-якому випадку, тотальна заборона шкодить нам ще більше. Багато років саме кошти заробітчан рятували нашу економіку, і зараз це особливо важливо”, — зазначив Андрусів.

При цьому у коментарі Суспільному посадовець пояснив, що поки що це питання не опрацьовується на законодавчому рівні.

“Це пропозиція для обговорення. Я висловив свою позицію, тому що я вважаю, що це питання треба розв’язувати”, — розповів Віктор Андрусів.

Він підкреслив, що обмеження на виїзд не лише створює корупційні ризики, але й серйозно шкодить українському бізнесу.

“Нелегальна (міграція — ред.) — це окремо, тому що розвивається значна корупція. Друга історія — це насправді про те, що від цього дуже сильно страждає український бізнес, який вже й так ледве дихає”, — наголосив посадовець.

На його переконання, для більшості українців — це достатньо відчутна сума, щоб, не ризикувати грошима та зрештою повернутись додому.

“Тут мова не про суму. Я взагалі переконаний, що більшість людей будуть повертатися — вже повернулось майже 60% людей, які виїздили. Тому насправді це додатковий стримуючий фактор, але в цілому я схильний думати, що люди будуть й просто так повертатись, навіть якщо ми не будемо запроваджувати ці бар’єри”, — вважає Андрусів.

Окрім того, поріг суми не має бути надто високим, щоб не стати проблемою для власників бізнесу.

“Цю ж суму будуть ставити, наприклад, бізнесмени, й ми не можемо робити дуже велику суму, тому що уявіть собі, що вам треба відправити десять водіїв за кордон. І якщо це буде дуже велика сума, то для бізнесу теж треба буде цю суму депонувати”, — наголосив радник міністра внутрішніх справ.

Він підкреслив, що ціллю такого нововведення має бути не наповнення бюджету.

“Ціль як раз, щоби люди не залишались, а повертатись назад”, — підсумував Віктор Андрусів.