Українцям хочуть заборонити називати дітей незвичними іменами

0
933

В Україні можуть заборонити батькам називати дітей незвичними іменами. В уряді кажуть, що можуть втрутитися в цей процес. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, пише “Твоє місто”.

Кулеба вважає, що подібні бажання українців можуть призвести у подальшому до цькування з боку однолітків дитини.

«Так, батьки можуть обрати ім’я для дитини, яке вони хочуть. І в українському законодавстві немає обмежень на вибір імені дитини. Проте наполягаю, що це має відбуватися в межах здорового глузду. В різних країнах це питання регулюється по різному. Є ряд країн, в яких вважають, що мама і тато мають усвідомлювати, що ім’я може вплинути на подальше життя дитини. Тому уряд має право втрутитися і заборонити вписувати «дивне» ім’я в перші документи малюка. Адже інколи доходило до того, що для імені дитини обиралися розділові знаки або просто набір букв», – йдеться в повідомленні.

За його словами, французьке законодавство заборонило називати дитину «Нутела». Суд уважав, що таке ім’я суперечить інтересам дитини, оскільки може привести до знущань і глузувань з боку однолітків.
У північно-західному мексиканському штаті Соноре є цілий список дитячих імен, які батьки не зможуть дати своїй дитині. У 2014 році представили список з 61 імені. Це було зроблено з метою захистити дітей від подальшого знущання і переслідування. І багато чого з цього списку було додано зовсім недавно з реєстрів новонароджених. Наприклад, не можна називати дітей Бетменом і Фейсбук.

У Данії є список з 7000 схвалених імен, тому керівництво країни вважає, що з семи тисяч імен можна вибрати один варіант. Щоб дати дитині ім’я «не зі списку» – отримайте спеціальний дозвіл в Слідчому управлінні імен Копенгагенського університету та Міністерстві у справах церкви.

«Кожен батько і мати хоче, щоб його дитина була особливою. Проте батьки мають пам’ятати про власну відповідальність, яка на них покладена. В тому числі і у виборі імені для дитини», – пише Кулеба.