Українського суддю викрили у фінансуванні терористів на Донбасі

0
16961

За даними слідства, екс-заступник голови Вищого госпсуду Артур Ємельянов скуповував фірми в ОРДЛО, які платили “податки” бойовикам.

Служба безпеки України повідомила, що виявила факти фінансування терористичної угруповання “ДНР” колишнім заступником голови Вищого господарського суду. За даними “Української правди”, мова йде про Артура Емельянова, якого також підозрюють у корупції.

Слідство встановило, що перебуваючи на посаді Ємельянов за хабарі впливав на прийняття судових рішень і на ці гроші скуповував комерційну нерухомість та інші активи на окупованій території Донецької області.

У СБУ стверджують, що задокументували сплату підконтрольними судді фірмами “податків” терористичної угруповання “ДНР”. Крім того, в одному з придбаних їм приміщень в окупованому Донецьку розміщувалося відділення фейкового “центробанку” терористичної “республіки”.

Під час обшуку оперативники СБУ вилучили “документацію та носії інформації, які можуть свідчити про причетність зловмисників до скоєння комерційних операцій на території ОРДЛО і фінансування терористів”, а також більше 200 тисяч доларів, більше 11 тисяч євро і більше 230 тисяч гривень.

Зареєстровано Кримінальне провадження за статтею “фінансування тероризму”. Процесуальний статус судді в СБУ не уточнили.

Як повідомлялося, 18 жовтня 2016 року співробітники ГПУ повідомили про підозру у вчиненні злочинів суддям Вищого господарського суду України Артуру Ємельянову та Віктору Татькову, які в 2011-2014 роках обіймали посади голови та заступника голови суду.

Судді підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 статті 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 2 статті 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) Кримінального кодексу України.

У червні 2018 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Ємельянова від посади на підставі рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності і застосування до нього стягнення у вигляді подання на звільнення.